Hlášení z koncertu: soumrak kejklířů jménem Monkey Business se odkládá na neurčito


V březnu letošního roku odstartovalo koncertní turné kapely Monkey Business k nové desce Twilight of Jesters?. Celá tour vyvrcholila včerejším večerem v plzeňském klubu Buena Vista.

Monkey Businees v Buena Vistěv Plzni

V pořadí už šestá deska Twilight of Jesters? (Soumrak kejklířů?) zní sama o sobě dost živě. Mohl tedy koncert Monkey Business ještě něčím překvapit?
Po deváté hodině večer se klub naplnil až do posledního místečka. Černá opona za chvilku spadla k zemi a na pódiu se objevilo všech sedm členů kapely oblečených v šílených šusťákových retro soupravách. Kapela začala chytlavou peckou z poslední desky Who killed my libido?, po které následovaly Kings Of Discoteque a Bob Marley’s Soccer Shoe. Taneční parket se brzy začal vlnit v rytmu líbivého funky. Zpočátku trochu umírněný frontman Matěj Ruppert se blýskl ladnou roznožkou, žonglováním s pomeranči i precizně odzpívaným operním sólem, za které sklidil zasloužené ovace. To však nemělo být jeho poslední slovo.

Publikum se mezi tím bavilo a nadšeně zpívalo s kapelou i další novinky, proložené staršími kusy (Song for all nations, We Luv Ya). Na jedné straně pódia si pohrával se svojí klávesovou soupravou Ondřej Brousek, na druhé všechno koordinoval a do toho s chutí tančil a zpíval mozek celé kapely Roman Holý. Rozdováděné chlapce musela umírňovat navenek trochu přísná zpěvačka Tonya Graves.

Poslechněte si My Friends

Pravidla webu

Ohnivý živel Ruppert
Po závěrečné smršti v podobě Saturday night is over, Slim Jim lidé doslova šíleli a razantně si žádali o přídavek, což byla hozená rukavice pro Rupperta. Svou zběsilou, nespoutanou show plnou gymnastických prostocviků v závěru korunoval pliváním ohně, což už tak rozpálené fanoušky v předních řadách ještě víc ohřálo.
„Příjemně“ vyčerpaná kapela se po bezmála dvouhodinovém setu rozloučila s plzeňským publikem hitovkou My Friends a vyrazila zpátky do Prahy, kde ji čeká dnešní vystoupení před popovou legendou Simply Red. Tomu se říká nabitý víkend.   

Monkey Business
23. května, Plzeň, Buena Vista

Témata:, , ,