Horkýže slíže: Naši fanoušci jsou výborní herci!

Hana-Slivova

Slovenští punkrockeři Horkýže slíže vydávají best of posledních deseti let, desku s názvem V dobrej viere. Výběrovku představí i na klubové šňůře v České republice. O tom, jak bude turné vypadat a jak skupina vzpomíná na koncertní spolupráci se Třemi sestrami, mluvil zpěvák Kuko.

Horkýže slíže jsou známí tím, že na koncertech zapojují do dění i fanoušky. Zdůraznili jste, že letos dotyční ani nemusejí umět na nic hrát. Co s fandy tentokrát zamýšlíte?
Máme více variant. Doufám, že zpívání a tancování fanoušci zvládnou. Využijeme je také jako herce. Naši fanoušci jsou totiž výborní herci! Budou nám na pódiu pochodovat a budou dělat různé věci s obručí. Na naše koncerty se chodí všichni bavit, vědí, že kromě hudby uvidí i malé cirkusové představení.

Termíny a místa: Horkýže slíže vydávají výběrovku a jedou na turné

Na výběrovém albu V dobrej viere, s nímž na turné jedete, se objeví sedmnáct největších pecek, ale i dvě novinky. Vznikaly speciálně jako bonus k bestofce, nebo jde o předvoj studiové novinky?
Ne ne, je to jenom bonus k téhle desce.

Horkýže slíže – Atómovy kryt

Do příprav výběrové desky jste zaangažovali i příznivce, kteří vám měli posílat fotky, na nichž jsou vyfocení s libovolným členem kapely. Hrálo se o šanci ocitnout se na obalu desky. Kolik fotografií jste dostali?
Prišlo nám 780 fotografií, vybrali jsme jich 22. Výsledný výběr ale necháme jako překvapení.

V České republice patříte k jedné z nejoblíbenějších slovenských kapel, do české šňůry jste ale zahrnuli menší města a jejich kulturní domy. Neuvažovali jste kvůli kapacitě o větších prostorách v menším počtu měst?
Je pravda, že takováhle šňůra je náročnější, protože musíte odehrát víc koncertů, ale my s tím nemáte problém. Je třeba prostřídat to. A když se zeptáte fandů, co je lepší, zjistíte, že sto lidí, sto chutí.

Loni na podzim jste jeli povedené společné turné s kapelou Tři sestry. Zažili jste na něm něco, co byste rádi zopakovali i na sólové šňůře? A nemyslím tim jen společné večírky.
Tři sestry jsou jedna z mála kapel, která se nechá přemluvit k ledasčemu, a proto vznikla tak úžasná kombinace. Dohodnuté fóry doplnily spontánní vtipy, které jsme vymysleli na pódiu. Každý koncert byl výjimečný a kdybychom ty vtipy opakovali znovu, už by to tak nevyznělo.

Pozvánka na společné turné Tří sester a Horkýže slíže

Na otázku, o čem se textaři Kuko a Fanánek ve volných chvílích baví, jste před turné se Sestrami odpověděli, že nevíte, protože debaty vás čekají až na turné. O čem se tedy dva textaři a punkrockoví muzikanti zároveň ve volných chvílích baví?
Fanánek sa rád baví s lidmi z kapel, rád s nimi posedí a pokecá při pivu, víc si to ale vychutná po koncertě. A tak to máme i my. Před koncertem se řeší koncertní záležitosti, volná debata začíná až v místních barech a hospodách, které patří většinou v hotelu, kde se spí.
Takže nejvíc jsme pokecali, když jsme hráli na Moravě, protože jsme tam všichni zůstávali na noc. Fanánek a celá jeho parta mají, stejně jako my, rádi zábavu, proto byly naše rozhovory – ať už se vedly o čemkoliv – velmi veselé.

Témata:,