Hvězdička Colours John Grant bude na novince zpívat o krizi středního věku

Redakce

Americký písničkář John Grant, který se se svými dvěma alby loni představil na Colours of Ostrava (report), chystá na letošní podzim novinku. 2. října vydá třetí nahrávku Grey Tickles, Black Pressure. I tentokrát se můžeme těšit na jeho civilní písničkářství spojené s elektronickým popem a na queer témata, která se ho osobně dotýkají.

Album vznikalo v Dallasu s producentem Johnem Congletonem, jenž dělal například s Franz Ferdinand, a taky v Texasu, kde se natáčela jednička Queen Of Denmark. Tam se na nahrávkách podíleli členové skupiny Midlake. Na nahrávce si zahostují například zpěvačky Peaches, Amanda Palmer a Tracey Thorn z Everything Bur the Girl. „Chtěl jsem tu znít náladově a naštvaně, ale stálo mě to hodně sil,“ usmívá se. Vliv na výsledný zvuk měl i fakt, že deska se netočila na Islandu, kde Grant nějakou dobu před tím pobýval a kde vznikala předchozí nahrávka.

Humor ovšem není to, co by posluchač od desky pojmenované tak, jak ji hudebník pojmenoval, na první pohled čekal. Grey tickles je totiž v islandštině krize středního věku a black pressure zase turecky noční můra. Grant si s jazyky rád pohrává, sám mluví plynně německy, rusky a nyní hovoří už i islandsky. (red)