Instagram oslavil 5 let existence. Tohle jsou první příspěvky celebrit. GALERIE

Redakce

Jak vypadal první příspěvek na Instagramu Justina Biebera, Seleny Gomez a dalších hvězd? Mrkněte se do galerie.

Instagram je volně dostupná aplikace pro platformu iOS (Apple), Android a Windows Phone 8, která svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií. K tomu je určena řada filtrů, které lze na pořízenou fotografii aplikovat.

Také formát fotografie je odlišný a jako odkaz na fotoaparáty značky Kodak a Polaroid jsou výsledné snímky ve čtvercovém formátu, zatímco kamery zařízení se systémem iOS používají poměr stran 3:2. Aplikace se nesnaží konkurovat jiným sociálním službám, ba naopak umožňuje snadné sdílení fotografií na další sociální sítě jako je Facebook, Twitter, Flickr, případně na publikační služby Posterous a Tumblr.

Aplikace je určena primárně pro mobilní telefon iPhone a většinu mobilních zařízení s OS Android, současně je však kompatibilní s iPod Touch a iPad. V prosinci 2013 Instagram přidal funkci s názvem Instagram Direct, který umožňuje uživatelům posílat fotografie pouze určitého uživatele nebo skupinu uživatelů, spíše než být viditelné pro všechny. Tímto Instagram reagoval na stoupající oblibu služby Snapchat.

Letos v říjnu Instagram oslavil pět let existence. Jaký byl váš první příspěvek? A jaký celebrit? Koukněte do galerie.

Témata: