It´s Blitz od Yeah Yeahs Yeahs voní jako fáčko. Je nechutně komerční a vzpomíná na doby své slávy.


Modla americké, respektive newyorkské nezávislé scény Yeah Yeah Yeahs se po třech letech od vydání Show Your Bones vrací s novým albem. Dobu čekání kapela vyplnila jen nevýrazným épéčkém Is Is. Underground si tak zase zažádal o oživení staronovým punkem. Živá voda má ale podobu disca a syntezátorů.

Z punkově rozjíveného a živočišného underground soundu vyměkli Yeah Yeah Yeahs do nové a nejasné disko verze YYY´s roku 2009. Důvod? Dnešní scéna si opět žádá pop jako za starých časů v letech osmdesátých. Syntetika dýchá všemi póry stejně jako touha znovu dobýt svět. A neztratit se v jeho objemné šíři mezi desítkami nových kapel usilujících o totéž – o přízeň publika. Alternativa se odměňuje nezájmem, frčí to, co žerou všichni. A dneska frčí rozjuchané disko, instantní duc, duc a první příčky v hitparádách.

Rande ve dne, s kolou a zmrzlinou
Z nepolapitelného rebela Yeah Yeah Yeahs se vinou tlaku doby stal krotký tatík od rodiny. Na šarmu sice neztratil, ale už není tak energický ani originální. Bojí se o holý zadek a jde na jisto. A možná, že postupem času  sám od sebe dostal rozum. Pozor ale, aby se tahle evoluce nezvrhla v pupkatého a utahaného páprdu, jemuž z živočišnosti zbyl jen nekontrolovatelný porost na tvářích. Zamáčknutá slza v oku vzpomněla na nezadržitelný debut Fever To Tell a nadupané songy Date With the Night a Man. Ta horečka, ta energie, ten sex appeal, ta chuť dělat věci jinak! Yeahs kdysi randili s nocí a s lahví piva v ruce, v extázi. Dneska randí ve dne a s kolou a kornoutkem zmrzliny.

Poslechněte si discopopový singl Zero, nové Yeah Yeah Yeahs

http://www.youtube.com/watch?v=TGxBTsmuRIk

Z art punku rovnýma nohama do disco (punku)
První song a zároveň pilotní singl Zero posunul zpěvačku Karen O a spol. ze smradlavého klubu na vyvoněnou disco scénu. Staré doby svým hutným zvukem nejvíce připomíná song Dull Life. Fandům se tak dostane uklidnění, že Yeahs tolik ze své energie neztratili (a nezapomněli, kdo opravdu jsou). Ovšem skladby Dragon Queen a Hysteris opět posouvají tuhle geniální trojici do pozice marketingové loutky, která už není tak nezávislá jako dřív.
Kde jsou ty bubny? Kam zmizely kytary? A najdou se ještě někdy?

Yeah Yeah Yeahs – It’s Blitz!
Celkový čas: 41:43
Vydal: Universal
Skladby: Zero, Heads Will Roll, Soft Shock, Skeletons, Dull Life, Shame And Fortune, Runaway, Dragon Queen, Hysteric, Little Shadow