Iva Bittová vydává akustickou desku s americkým souborem. Navazuje na Čikori

Redakce

Houslistka, skladatelka a zpěvačka Iva Bittová si v USA sestavila před třemi lety nový soubor: akustické trio Eviyan, které je volnou paralelou domácích Čikori. Eviyan nyní na labelu Animal Music vydávají své první studiové album se zrcadlovým názvem Nayive.

Spolu s Bittovou soubor tvoří kytarista a skladatel Gyan Riley, jehož otcem a občasným spolupracovníkem je průkopník minimalismu Terry Riley, a basklarinetista, skladatel a producent Evan Ziporyn, spoluzakladatel souboru Bang On a Can, spolupracovník Phila GlasseBriana Ena či Paula Simona.

Akustický repertoár alba s komorním zvukem tvoří vlastní skladby a improvizace, vycházející z tradic lidové hudby, jazzu, post-minimalismu i vážné hudby. Album tak reprezentuje tutéž linii v tvorbě Ivy Bittové jako například populární Bílé inferno (1997) vytvořené ve spolupráci s Vladimírem Václavkem, jenž se na desce také autorsky podílel.

Eviyan: Nayive

Memento 1 (Bittová, Riley, Ziporyn), Midnight (Riley), Memento 2 (Bittová, Riley, Ziporyn), Kind of… (Bittová, Riley, Václavek / Karel David), Melismantra (Riley), Memento 3 (Bittová, Riley, Ziporyn), Naléhavá (Bittová, Václavek), Odd Meeting (Ziporyn), Paper Cone (Bittová, Riley, Václavek, Ziporyn / Ken Hunt), Pygmyesque (Ziporyn), Sun Shower (Ziporyn)