Jack White z The White Stripes doveze své Lazaretto do Prahy

Redakce

Americký zpěvák, producent, propagátor vinylových desek a jeden z nejproduktivnějších hudebníků současnosti Jack White zveřejnil před několika dny nový klip, předvedl nový účes ve stylu Johnnyho Cashe a oznámil termíny podzimního evropského turné. Během něho se 13. listopadu 2014 zastaví poprvé ve Foru Karlín v Praze. Vstupenky v cenách 1290 Kč a 1690 Kč budou v prodeji od 19. září v síti Ticketpro. Koncert pořádá agentura Charm Music.

S sebou přiveze White písničky z akutálního, velmi povedeného alba Lazaretto. Hrát bude ale i z předchozí desky Blunderbuss  (recenze) a také z alb jeho bývalé kapely The White Stripes.Obě sólové desky Whitea se vyhouply na první místo amerického Billboardu. Lazaretta se letos prodalo jen na vinylu 40 tisíc kusů, což je rekord od roku 1991.

Poslechněte si Jacka Whitea v Youradiu

Kromě The White Stripes a sólových projektů se White věnuje od roku 2009 spolu se zpěvačkou The Kills Alison Mosshart kapele The Dead Weather. Debutové album Horehound vydali v roce 2009, druhé album Sea of Cowards o rok později a třetí nahrávka je v plánu na rok 2015.

Jako herec se White představil ve filmu Návrat do Cold Mountain, pro nějž složil také hudbu, nebo ve snímku Kafe a cigára. V roce 2008 spolupracoval s Aliciou Keys na skladbě Another Way To Die, titulní písni Bondovky Quantum of Solace. (sli)