Jiří Korn dostane k 65. narozeninám bestofku Co mám v očích

Redakce

Jiří Korn oslaví 17. května neuvěřitelných 65 let. Od Supraphonu dostane jako dárek výběrové 3CD Co mám v očích, které vyjde 23. května. Půjde o dosud nejkompletnější výběr písní Jiřího Korna. Formát tří CD umožnil nabídnout maximum hudby z celého období jeho kariéry, tedy od roku 1968 do současnosti.

První disk, nazvaný Největší hity, obsáhne dvacítku skladeb –Yvetta, Zpívat jako déšť, Hotel Ritz, Hotel California, Windsurfing, Robinson, Haló, Karel nese asi čaj nebo Miss Moskva.

Druhé CD s podtitulem Já ti kdysi hrál nabídne vícehlasé rockové počátky Jiřího Korna v kapele Rebels, krátkou, ale intenzivní pasáž kariéry s Olympikem i různé varianty hledání popové cesty, od těch big bandových přes Šest strýců až k elektronickému Eduardu Parmovi mladšímu (Šípková Růženka, California Dreaming, Únos, Když Lola pila pátý drink, Mám hodně zlozvyků, Tam u dvou cest nebo Doktor Jekyll a pan Hyde).

Důležitou součástí této kolekce je pak poslední deska Dlouhá noc, kde zazní mezinárodní standardy typu Baby It´s Cold Outside, Unforgettable nebo Ain´t Misbehavin´ v českých verzích. Doplní je dance nahrávky s DJ Neo nebo I Feel Good od Jamese Browna.

Deska vyjde 23. května taktéž digitálně. (kač)