Káčin zápisník: 5 důvodů, proč je letní déšť super a vy si ho vůbec nezasloužíte!

Kateřina Horáková

Chápu, že na sluníčku se dobře (a ekonomicky výhodně) chlastá a tak nějak obecně panuje ta šílená myšlenka, že píct se na trávě ve 30 a více stupních je to nejlepší, co se za celej rok stane, ale přestaňte si stěžovat na to, že prší. Slyšim to furt a je to úplně mimo.

Zase jednou je tu Káča aktivistka. Nevim, jestli jste někdy v poslední době byli na takový tý věci jménem internet, ale planeta jde do kytek a mimo jiný máme docela aktu problém se suchem. Takže to, že vaše letní open air radovánky poslední tejdny často narušuje déšť, je jenom dobře, víme?

Nevíme! Svoje kolegy a kámoše nevídám naštvanější, než když je léto a za okny začne kapat. Nicméně jsem došla k závěru, že je to jen o mind setu. Jednoduchá psychologie; sluníčko – teplo – hezký barvy = dobrá nálada, déšť – zima – mokro – tma – šedá = špatná nálada. Proto na obranu deštivýho počasí přinášim 5 skvělejch důvodů, který vás donutěj letní přeháňky milovat natolik, že už to pražící slunko nebudete chtít ani vidět.

  1. Sprcha zdarma

Pro vaši kárku, ale hlavně pro vás. Chápu, že když jste osamělej šerednej moula, je nalepit se na někoho v tramvaji zpocenejma zádama jediná možnost lidskýho kontaktu. Ale většina lidí dokáže vztahy navazovat i jinak, takže… Právě k tý většině mluvim.

  1. Sex, u kterýho nechcípnete

Hrát si na lidský králíky ve 30 a více stupních je nejen nepříjemný, ale může to bejt i životu nebezpečný. Ve sprše a v bazénu to sice de, ale to zas dře a klouže a tak vůbec. Ale rozdat si to po parným dni pod otevřenym oknem, kterym jde dovnitř ten chladivej dešťovej vánek. Jó, to je lábuž.

  1. Ve svěžím těle svěží duch

Nevim, jak vy, ale mě teda to vedro psychicky úplně vysosává. Kolem druhý odpoledne jsem zralá tak maximálně na šlofíka a horký kafe na probrání nepřipadá v úvahu. Ale když začne pršet, to jeden hned pookřeje. Úplně jako zvadlá kytka.

  1. Ta vůně!

A teď nemluvim jen o naprosto boží vůni mokrý trávy a jiný zeleně, která si déšt užívá asi nejvíc. I z vás a všech ostatních to smyje zpocenej pach. Ale tady jsem ochotná uznat, že mokrej pes v zapařený tramvaji není úplně 100% potěšení.

  1. Spánek v oáze věčného klidu

Jakoby… Všichni víme, že pod postelí žije strašidlo, takže vystrkovat nohu zpod peřiny je docela riziko. Ale v pařáku to jinak nejde. Když je v noci úplně stejný dusno jako přes den, nevyspíte se. Ale když vám do okna bubnuje uklidňující deštík… Jasně, asi párkrát za noc poběžíte na záchod, ale jinak je to mnohem lepší odpočinek.

Takže prostě vemte déšť na milost, noste si deštník a buďte dobrý. Jako bonus; vždycky se po tom dešti dá chytit nějakej pěknej blesk nebo duha na storíčko a pak prší nejen voda, ale i lajky. A  to se počítá!