Koho na Letné? Odpoví film Gottland. Promítat se bude jen na nádraží

Redakce

Pouze na pražském Nákladovém nádraží Žižkov bude v srpnu k vidění povídkový film Gottland, snímek, který představuje československé svérázné osudy – příběh Letenské pláně, kde sochu Stalina nahradil billboard Václava Klause, milenecký vztah herečky Lídy Baarové s Josephem Goebbelsem, příběh létajícího spisovatele ve službách STB Eduarda Kirchbergera, baťovskou ideu pásové výroby i tragické rozhodnutí Zdeňka Adamce upálit se na protest proti fungování společenského systému. Film studentů/absolventů dokumentu na FAMU Viery Čákanyové, Petra Hátleho, Rozálie Kohoutové, Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské je inspirovaný stejnojmenným knižním bestsellerem polského novináře Mariusze Szczygiela.

Film se promítá 19. – 23. 8, 26. 8. – 30. 8. 2014 od 21:00. Vstupenky je dobré pořídit předem. Po každé projekci bude následovat „doprovodný program“ – zahrají Ventolin (19. a  20. 8.), DJ Johana (21., 26., 27. 8.), Floex (22., 23. 8.) a KamCZa (28. – 30. 8.).

Vaší pozornosti doporučujeme facebookový profil Gottlandu, na kterém se aktuálně probírá legrační SMS reakce herečky Jiřiny Bohdalové na anketní otázku, kdo by měl být na Letné.