Koho na Letné? Odpoví film Gottland. Promítat se bude jen na nádraží

Redakce

Pouze na pražském Nákladovém nádraží Žižkov bude v srpnu k vidění povídkový film Gottland, snímek, který představuje československé svérázné osudy – příběh Letenské pláně, kde sochu Stalina nahradil billboard Václava Klause, milenecký vztah herečky Lídy Baarové s Josephem Goebbelsem, příběh létajícího spisovatele ve službách STB Eduarda Kirchbergera, baťovskou ideu pásové výroby i tragické rozhodnutí Zdeňka Adamce upálit se na protest proti fungování společenského systému. Film studentů/absolventů dokumentu na FAMU Viery Čákanyové, Petra Hátleho, Rozálie Kohoutové, Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské je inspirovaný stejnojmenným knižním bestsellerem polského novináře Mariusze Szczygiela.

Film se promítá 19. – 23. 8, 26. 8. – 30. 8. 2014 od 21:00. Vstupenky je dobré pořídit předem. Po každé projekci bude následovat „doprovodný program“ – zahrají Ventolin (19. a  20. 8.), DJ Johana (21., 26., 27. 8.), Floex (22., 23. 8.) a KamCZa (28. – 30. 8.).

Vaší pozornosti doporučujeme facebookový profil Gottlandu, na kterém se aktuálně probírá legrační SMS reakce herečky Jiřiny Bohdalové na anketní otázku, kdo by měl být na Letné.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit