Komplet Black Sabbath nepřijedou, Iommi má rakovinu

Redakce

Špatná zpráva pro fanoušky, kteří se těšili na pražský červnový koncert Black Sabbath (celá zpráva).

Vzhledem k tomu, že zakládající člen a kytarista Tony Iommi se stále léčí se zhoubným nádorem mízních uzlin, nahradí Black Sabbath na většině zastávek plánovaného turné – včetně Prahy – projekt nazvaný Ozzy & Friends. Mezi "přáteli" zpěváka Ozzyho Osbournea se mají objevit kytarista Slash, "sabbatí" basák Geezer Butler a kytarista doprovodné kapely Ozzyho Zakk Wylde.

"Tony se léčí. Dostává chemoterapii a čeká ho ještě další léčba. Moc nás to mrzí, ale kvůli Tonyho situaci jsme museli přehodnotit plány. Práce na společné desce však pokračují a Tony se těší, až bude zase koncertovat," napsali Black Sabbath na svých stránkách.

Kromě zdravotního stavu kytaristy Iommiho trápí Black Sabbath i postoj bubeníka Billa Warda, který není spokojený s podmínkami působení v kapele. Spolupráci na reunionu neodmítl, vyjednává ale přes právníky. Více si o situaci v Black Sabbath přečtěte na webu kapely.

Vstupenky na koncert Black Sabbath zůstávají v platnosti i pro koncert Ozzyho a jeho přátel, ti, kteří však budou chtít lístky vrátit, dostanou zpět plnou sumu. Vrácené vstupenky pak půjdou zpátky do prodeje pro případné další zájemce. (sli)