Koukněte na fotky z JamRocku, kam dorazila i Gabriella Cilmi


Na třetí největší akci v regionu a jeden z prvních letošních festivalů – žamberecký JamRock 2010 – letos o víkendu dorazilo přes dvanáct tisíc lidí. Památka na propršený květen v podobě několikacentimetrového bahna fandy muziky neodradila, takže hned první den měla akce typickou festivalovou náladu. Podívejte se na fotky a přečtěte si pár postřehů redaktorky Koule.

Čtvrtek 3. června 2010

Bahno prvního festivalového dneV areálu festivalu JamRock je asi 30 centimetrů bahna, zima a prší. Kupuji si barevné holínky.
Na koncertě Tří sester, které letos oslavují 25 let od vzniku, je ale přesto více než tři tisíce lidí. „Tak my vám zahrajeme nějakej ten agrometal,“ vtipně hlásí frontman kapely Lou Fanánek.

Pátek  4. června 2010

Svítí slunce, je teplo a bahno mizí. Organizátoři pomocí těžké techniky zvládli upravit povrch tak, že se v něm návštěvníci mohli opatrně pohybovat i v teniskách. Festivalu ovšem nadále vládla přehlídka pestrobarevných holinek.
Čechoameričani The Cell se svým jižanským rockem na hlavní stagi příliš fandů neměli, skoro celý kotel se totiž přesunul ke spodnímu pódiu, kde tou dobou hrály ska legendy Sto zvířat.
Michal Hrůza a Jan Budař v zákulisíFanoušky si kolem prstu ihned obmotali i slovenští punkrockem Horkýže slíže. Při Silném refrénu zpívalo všech pět tisíc lidí, během hitovky A Ja Sprostá šly ruce nahoru.
Překvapení nachystal festivalovým návštěvníkům Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy, kteří zahráli nový hit Hotel Morava, jako hosta pak přivítali tančícího a zpívajícího Jana Budaře.
Českou hvězdu večera, kapelu Kryštof, v písničce CyRáno zaskočil výpadek proudu. Richard Krajčo to v žertu komentoval slovy: „To se stalo už loni. Příští rok už snad nepřijedem!“
Sobotní noc zavírala mexická skapunková jednička Panteón Rococó, a JamRock si nemohl přát lepší finiš: areál tančil, všichni se skvěle bavili.

Sobota 5. června 2010

Bahno je pryč, z nebe se směje slunce. Na JamRock dorazilo léto.
Fanoušci se těšili na avizovanou Ivu Pazderkovou alias Blbou blondýnu, která měla dorazit v rámci pořadu  To nejlepší z pořadu Na Stojáka. Herečka ovšem nepřijela. Že by jí nákup holínek trval dva dny?

Jednu z nejlepších show festivalu předvedli Mig 21. Jiří Macháček to s lidmi stále umí, vtipně zahrál na nafukovací kytarku, skvělé sólo basáka Tomáše Kurfürsta pak uvedl slovy: „On je z  neúplné rodiny, má teď špatné období a potřebuje podpořit. Chcete, aby vám zahrál sólo na potupný doprovodný hudební nástroj? Je to hlavně pro vás, tam vzadu, vy jste z úplných rodin, tak ho podpořte!“ Aby Kurfürstovo sólo náhodou nezapadlo, udělal Macháček přes cigaretu kouřové efekty.

Gabriella Cilmi a její neposlušné šatyHlavní hvězdou festivalu měla být mladinká Australanka Gabriella Cilmi, která nedávno vydala druhou desku Ten. Zpěvačka ale neodhadla oblečení, na pódiu běhala v nepadnoucích stříbrnozlatých šatech, které si neustále popotahovala, a její výkon tím byl tak trochu poznamenaný.
Gabriela na JamRocku zpívala nové skladby Invisible Girl, Hearts Dont Lie, Boys, Robots, Defender či On a Mission, došlo ale i na první desku Lessons To Be Learned  a písničky Awkward Game a Don’t Want To Go To Bed Now. Nemohl samozřejmě nemohl chybět ani megahit Sweet About Me.
Fanoušci sice po Cilminých skladbách nereagovali tak nadšeně jako po zmíněném Migu nebo Třech sestrách, nakonec ale odešli spokojení.

Sympatickou tečku za programem udělala na jedné ze stagí zpěvačka Anna K, která v současné době bojuje s rakovinou prsu. Potleskem a hvízdáním ji podpořil celý festivalový areál, který koncert v podstatě odzpíval s ní.

Podívejte se na Gabriellu Cilmi na JamRocku

http://www.youtube.com/watch?v=0kNbzKlx4xQ&feature=player_embedded#!

Festival JamRock se letos přihlásil do třetího ročníku akce Čistý festival, kterou organizuje společnost Eko-kom, zabývající se tříděním odpadu. Návštěvníci na akci sesbírali celkem 13 628 kelímků od piva, ze kterých sestavili 156,3 metrů dlouhého hada.
Témata:, , ,