Kryštof a Richard Müller jedou na turné. Po klubech a bez nástrojů

Redakce

Podzimní turné ohlásili naráz dva výrazní čeští interpreti.

Kapela Kryštof se chystá na klubové turné se speciální světelnou scénou, zpěvák Richard Müller zase připravuje program s a cappella – tedy bez jediného nástroje – verzemi skladeb se slovenskou kapelou Fragile.

"Halové turné bylo tak rychle vyprodané, že nám přišlo líto, že to mnozí fandové neuvidí. A tak jsme se rozhodli celou show dovést i na místa, kde se halové koncerty nepořádají, a vše fanouškům vynahradit. Tedy dostat do klubů celou stadiónovou parádu," říká Richard Krajčo z kapely Kryštof. Turné začne 11. října a potrvá do 23. listopadu. Zastaví se na devatenácti místech.

Poslechněte si Kryštof a Richarda Müller a v Youradiu

Bez nástrojů se letos chystá hrát Richard Müller. Doprovod mu budou dělat jen další lidské hlasy. "Oslovil jsem Braňa Kostku ze skupiny Fragile a ten souhlasil. Upřímně se přiznám, že jsem si to představoval mnohem jednodušeji. Tak težkou práci jsem za třicet let v mé kariéře nezažil," říká Müller o trénování písniček bez nástrojů.

Spolupráce s kapelou Fragile, která se jmenuje Hlasy, měla premiéru v Česko Slovenské SuperStar. Müller se svými kolegy chystá i desku. (sli)