Kryštoff/On se chystá na turné po kinech

Redakce

Kapela Kryštof právě dojela klubové turné, ale už chystá novinku na rok 2011. V únoru se rozjede na šňůru s názvem Kryštoff/On, v rámci které chce spojit živé hraní s dokumentární zpovědí. Se show, která bude trvat dvě a půl hodiny, obrazí multikina sítě Cinestar v deseti českých městech.
„Celý projekt začal vznikat spontánně během našeho prvního halového turné k albu Rubikon v roce 2006 a jak postupně přibývalo natočeného materiálu, krystalizoval i scénář,“ vzpomíná zpěvák a kytarista Richard Krajčo. Show připravuje kapela společně s dokumentaristou Markem Dvořáčkem. Fanoušci budou mít možnost nahlédnout do zákulisí fungování populární kapely, dozví se mnohé o krizích, kterými si Kryštof prošel, a budou moci znovu prožít úspěšná turné, ať už halová, divadelní, aulová či klubová.
„Baví nás hrát v netradičních místech a kino je skvělý multimediální prostor. Ve chvíli, kdy tam nechcete jen promítat, ale i živě hrát, je to trochu náročnější na technickou realizaci, ale dá se s tím poprat,“ dodal Krajčo. Fanoušci se můžou těšit i na hitovky, jež kapela odehraje naživo v aranžích upravených přímo pro kino. Koncertní premiéru si pak odbude píseň Střepy, složená pro nový seriál České televize Ve znamení koně.
Předprodej lístků začíná 1. prosince v síti Cinestar.

Kryštoff/On Kino Tur 2011
12. 2. Ostrava, 19. 2. Olomouc, 26. 2. Hradec Králové, 5. 3. Jihlava, 12. 3. České Budějovice, 19. 3. Liberecm 26. 3. Plzeň, 2. 4. Pardubice, 9. 4. Mladá Boleslav, 16. 4. Praha (Anděl)

Podívejte se na upoutávku na akci