Ledecký a Chýlková zpívají o andělech. Deska duetů bude na podzim

Redakce

Devět let po posledním řadovém albu a rok po comebackové nahrávce domovské kapely Žentour se zpěvák Janek Ledecký vrací s novými písničkami, o nichž mluví jako o jedinečných. Každou skladbu totiž nazpívá s některým z kolegů – například s Ivanem Hlasem, Martou JandovouPepou Vojtkem nebo Lucií Vondráčkovou. Jako ochutnávku posílá do světa duet s Ivanou Chýlkovou Všichni dobří andělé. 

„Zpěváci a zpěvačky, kteří se na nahrávce objeví, jsou lidé, se kterými už dlouho spolupracuji, něco jsem s nimi zažil a většinou i účinkovali v mých projektech. Není za tím žádný kalkul, spíš setkání se starými přáteli ve studiu,“ říká Ledecký.

Tak například Ivana Chýlková zpívala s Ledeckým duet už na první desce Žentouru 001. „S Ivanou jsem se potkal při spolupráci na absolventském představení DAMU Pop festival. Doprovázeli jsme se Žentourem muzikál Petra Poledňáka, ve kterém účinkovala celá ta slavná sestava – Roden, Chýlková, Holubová, Cibulková, Asterová. Hned po premiéře představení zakázali, takže se hrálo poloilegálně jen pro zvané. Každopádně Ivana už tenkrát zpívala skvěle,“ vzpomíná Ledecký, který později Chýlkovou obsadil i do muzikálu Galileo.

Písničky z připravovaného alba i s některými hosty by měly zaznít živě na Ledeckého vánočním turné, které s ním pojedou nejen duetoví hosté,ale i tradiční posily v podobě Nostitz kvarteta. (sli)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/166028057″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]