Lionel Richie, první potvrzená hvězda Glastonbury 2015

Redakce

Americký zpěvák, skladatel i herec Lionel Richie se stal prvním umělcem, který potvrdil účast na britském hudebním festivalu v Glastonbury v roce 2015. V Británii na festivalu vystoupí (28. června) vůbec poprvé.

Poslechněte si Lionela v Youradiu

„Je to jeden z nejslavnějších festivalů na světě. Má fenomenální historii a hrála zde neuvěřitelná plejáda umělců, takže jsem poctěn, že se mohu připojit k tomuto klubu. Nyní mohu říci: Ano, hraji na Glastonbury,“ prohlásil bývalý frontmanem kapely Commodores. „Jsme nadšeni. Velmi nás potěšilo, když nám zavolal a zeptal se, jestli si u nás může zahrát. Vidět jeho vystoupení na zdejší farmě bude nádherné,“ řekla v neděli spoluorganizátorka festivalu Emily Eavisová, dcera jeho zakladatele Michaela Eavise.

Vstupenky na Glasto 2015 se prodaly letos na podzim za necelých 30 minut, přestože se ještě nevědělo, kdo na akci bude hrát. První ročník největšího festivalu svého druhu pod širým nebem se konal 19. září 1970 na farmě Eavise nedaleko městečka Glastonbury, jen den po smrti kytaristy a zpěváka Jimiho Hendrixe. První ročník, jehož hlavní hvězdou byl rocker Marc Bolan, navštívilo 1 500 diváků. Na loňský ročník se prodalo 120 tisíc lístků. (red)