Lipo: Hypotéka, drogy, mix do nepohody, zpívá v novince Město, co spí

Redakce

Za měsíc (12. května) vydává liberecký rapper Lipo svou druhou desku O duši. Nyní zveřejnili první ukázku, singl Město, co spí. Po Pozdravech z Liberce a Trvalo tři genrace je to Lipova třetí písnička o rodném městě.

Lipo: Důležitá je pro mě osobní výpověď, ne žánr

"Je to elegická skladba za Liberec. Zajímají mě osudy lidí, kteří žijí prakticky ve vybydleném centru města. Asi se objeví poznámky, že všechno nahlížím moc kriticky, ale právě odstup od města, ve kterém jsem vyrůstal, mi dává možnost vidět ho v jeho pravých barvách," říká Lipo. "Jsem si ale jistý, že problémy, kterým čelí Liberec a o kterých se v textu zmiňuji, mají podle mě i jiná podobná města. Tady je ale všechno umocněné specifickou atmosférou Sudet. Možná právě ony můžou za to, že je tohle téma pro mě pořád inspirací. Liberec je mým rodným městem, které vždycky budu mít rád. Věřím, že je jen otázkou času, kdy se probudí," dodává.

Album O duši natáčí Lipo s producentem Martinem Ledvinou na jeho značce SingleTon. Společně se rozhodli, že do skladby zařadí hostování mladé operní mezzosopranistky Ester Pavlů. (sli)