Mňága přidává ke svému Dárečku i DVD. Křtít se bude v září

Redakce

Skupina Mňága a Žďorp přichází s dalším prezentem. Po narozeninovém dvojCD Dáreček s coververzemi největších hitů, které daly dohromady k pětadvaceti letům Mňágy oslovené kapely (recenze), nyní Petr Fiala a spol. chystá DVD se záznamem loňského velkého koncertu v Lucerně. Křtít se bude 11. září 2013 v Lucerna Music Baru.

Report z loňského koncertu k 25. narozeninám Mňágy
Rozhovor s Petrem Fialou: Vysněná coververze? Od Paula McCartneyho

„Kdyby nám v dubnu 1987, kdy jsme Mňágu zakládali, někdo řekl, že se o čtvrt století později sejdeme všichni na pódiu vyprodané pražské Lucerny, asi bychom poněkud zapochybovali o zdravém rozumu nositele tohoto názoru. Pro mě osobně tohle setkání s kamarády po letech bylo stejně skvělé jako zahrát si a zazpívat si s tak úžasnými a talentovanými hudebníky, jako jsou Richard Krajčo, Franta Černý, Milan Cais, Matěj Ruppert, Kato nebo Michal Hrůza," řekl frontman kapely Petr Fiala o koncertě, kde se potkal se všemi bývalými členy skupiny a také s hosty, kteří se na CD Dáreček podíleli.  

Zázam o téměř třiceti skladbách snímalo deset kamer a kromě dění na stagi se na DVD objeví i zajímavé záběry ze zákulisí, které se odehrávají mezi písněmi i během nich. (sli)