Veřejný dům 2015: MeetFactory zahájí sezónu velkolepým mixem

Redakce

Ve čtvrtek 9. dubna propukne v MeetFactory večer napěchovaný všemi formami umění, které se v prostoru během celého roku odehrávají. Na zahajovací akci sezóny s názvem Veřejný dům budou probíhat divadelní performance, hudební premiéry a vernisáže tří výstav. To všechno ve znamení nejvyšší alternativnosti a za cenu dobrovolného vstupného. 

V rámci výstavy Chiméry v Galerii Meetfactory, která je výsledkem spolupráce Mezinárodního bienále fotografie a vizuálních umění Liège a MF, vystaví svá díla čtyři belgičtí umělci, zpracovávající téma mýtické bytosti prostřednictvím videa a vizuálního umění. Galerie Zeď zase otevře nenápadně kompikovanou instalaci H20 výtvarníka Karla Kunce a Galerie Kostka vystaví expozici Zvuk z pouště Jan Rouse. 

Večer ale bude mít zajímavou hudební dramaturgii. Highlightem bude francouzský hudebník a producent Paul Régimbeau alias Mondkopfkterý představí svůj nový projekt Extreme Precautions. Následovat bude vystoupení audiovizuálního performera Stanislava Abraháma, jehož specialitou jsou hudební koláže a improvizace s elektronickými nástroji. Skladbu hudebníků pak okoření polské techno duo RSS B0YS, skrývající svou identitu za karnevalovými maskami. (kar)