Veřejný dům 2015: MeetFactory zahájí sezónu velkolepým mixem

Redakce

Ve čtvrtek 9. dubna propukne v MeetFactory večer napěchovaný všemi formami umění, které se v prostoru během celého roku odehrávají. Na zahajovací akci sezóny s názvem Veřejný dům budou probíhat divadelní performance, hudební premiéry a vernisáže tří výstav. To všechno ve znamení nejvyšší alternativnosti a za cenu dobrovolného vstupného. 

V rámci výstavy Chiméry v Galerii Meetfactory, která je výsledkem spolupráce Mezinárodního bienále fotografie a vizuálních umění Liège a MF, vystaví svá díla čtyři belgičtí umělci, zpracovávající téma mýtické bytosti prostřednictvím videa a vizuálního umění. Galerie Zeď zase otevře nenápadně kompikovanou instalaci H20 výtvarníka Karla Kunce a Galerie Kostka vystaví expozici Zvuk z pouště Jan Rouse. 

Večer ale bude mít zajímavou hudební dramaturgii. Highlightem bude francouzský hudebník a producent Paul Régimbeau alias Mondkopfkterý představí svůj nový projekt Extreme Precautions. Následovat bude vystoupení audiovizuálního performera Stanislava Abraháma, jehož specialitou jsou hudební koláže a improvizace s elektronickými nástroji. Skladbu hudebníků pak okoření polské techno duo RSS B0YS, skrývající svou identitu za karnevalovými maskami. (kar)

 

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit