Muzikál Srdcový král: Na co se můžete v této novince těšit?

Redakce

Pověst představení, při kterém diváci vstávají ze sedaček a tančí v řadách. Také hodnocení NBC „Nejlepší rock´n´rollový muzikál od Pomády.“ Přesně s takovou vizitkou vstupuje do Prahy broadwayský muzikál Srdcový král (All Shook Up). Nesmrtelné hity Elvise Presleyho v něm doprovázejí volnou adaptaci Shakespearovy romantické komedie Večer tříkrálový. Příběh s citacemi také z dalších Shakespearových komedií převedl do Ameriky 50. let prestižními cenami i nominacemi ověnčený broadwayský libretista Joe DiPietro (mj. autor titulů Miluji tě, ale… či Memphis).

Muzikál spatřil světlo světa v Goodspeed Musicals na jaře roku 2004. Na přelomu roku se přestěhoval do Chicaga, kde došlo k finálním změnám. V této podobě se All Shook Up představil na newyorské Broadwayi. Tam měl premiéru 2. března 2005 v Palace Theatre v režii Christophera Ashleyho a s choreografiemi Kena Robersona. Inscenace si připsala na konto významnou cenu Theatre World Award (Cheyenne Jackson ji získal za výkon v hlavní mužské roli), byla též nominována za výpravu.

Po více než 200 odehraných reprízách se muzikál vydal z Broadwaye na turné po Spojených státech. V roce 2015 absolvoval pod názvem Love Me Tender také úspěšné anglické turné. Muzikál byl nastudován rovněž v Japonsku, Korei, Německu, Švédsku a Holandsku. Česká verze je první kompletně v národním jazyce.

Děj

Do jednoho konzervativního amerického státu, uprostřed konzervativní dekády, do ospalého města s náměstím malým jak konzerva, jednoho dne přijíždí na motocyklu záhadný cizinec, kytarista a tulák Chad, aby všechny jeho obyvatele nakazil rebelstvím své hudby a jejich nudné životy navždy převrátil vzhůru nohama. Setkává se tu s ráznou dívkou, opravářkou motorek Natalií, jejím ovdovělým otcem Jimem, pragmatickou majitelkou baru Sylvií a její nenapravitelně romantickou dcerou Lorraine, zakřiknutým Dennisem, krásnou intelektuálkou Sandrou, konzervativní starostkou Matildou, jejím poslušným synem Deanem a loajálním šerifem Earlem. Všichni obyvatelé městečka mají životy, jaké žít nechtějí, ale chybí jim odvaha na nich cokoli změnit. Přitom by pro začátek stačilo alespoň se odvážit… hodit minci do jukeboxu!

„Divadlo je neodhadnutelné. Pracujete v něm s lidskými emocemi na jevišti i v hledišti, a tím pádem nikdy nevíte, s jakým přijetím se nová inscenace i přes veškerou profesionální péči nakonec u publika setká. O to vzácnější jsou okamžiky, jaké prožívám od samotného začátku příprav u Srdcového krále. Dost dám na svou intuici, málokdy mě zklame, a u tohoto muzikálu mám od prvního přečtení scénáře pocit výjimečnosti. Samozřejmě také díky nepřekonatelným songům Elvise Presleyho, kterého obdivuju od dětství. Nemohli bychom si dovolit pořídit licenci na herecky tak náročný titul, kdybych nevěděl, že v Divadle Kalich dáme pro Srdcového krále dohromady prvotřídní obsazení mladých talentů, kteří si poradí s nelehkou kombinací komediálního žánru a všestranného muzikálového herectví. Už několik sezón takové talenty vyhledáváme, dáváme jim příležitost a diváci si k nim našli cestu. Co tedy nabídneme 21. září premiérovému publiku? Svěží romantickou komedii vyprávěnou se sympatickou nadsázkou režiséra Šimona Cabana a nabitou přímo výbušnými hity Elvise Presleyho v současných hudebních aranžích,“ řekl Michal Kocourek, producent a ředitel Divadla Kalich.

Zelenka je novým režisérem muzikálu Mefisto. Proč vystřídal Renče?

Celebrity pařily ve stylu western, takhle to tam vypadalo

Témata: