Český příběh: Mysleli si, že dali kočku do dobrých rukou. Když viděli, kde žije, byli v šoku

Pavla Gabrhelíková

Zachránci z Destiny Paws CZ jeli k paní, která si od nich před nějakým čase vzala kočku, zkontrolovat, jestli je vykastrovaná, šťastná, zkrátka jestli je všechno v pořádku. To, co u ní našli, jim absolutně vyrazilo dech!

Kočička Afrodita nejenom, že nebyla vykastrovaná, ale měla kolem sebe nemocná koťata. V bytě našli i druhou kočku, taky po koťatech, ta ale chovatelčinu „péči“ nepřežila. Aby toho nebylo málo, mezi kočkami byl i zablešený, nemocný pudlík. Sami se podívejte, kolik „života“ je v srsti kočiček:

Srst plná blech.

Paní přitom působila jako velká milovnice zvířat. Slovo zodpovědnost si ale asi vykládá po svém. Koťátka byla totálně vyhublá. Bříška byla nafouklá a plná červů. Záchranná stanice Destiny Paws si je vzala k sobě a bude je postupně zbavovat všech parazitů a doufat, že přežijí. Pejska si k sobě vzali dobrovolníci z Handipet Reascue CZ.

Pudlík se sotva držel na nohou. Když ho oholili, zjistili, že nemá absolutně žádné svalstvo a je rozežraný od blech. Krevní testy prokázaly anémii, což znamená nedostatek červených krvinek. jinými slovy: blechám se skoro podařilo vysát z pejska všechnu krev. 

Zablešený vychrtlý pudlíček