Risk, erotika, sítě. Na Letnou dorazí to nejlepší z nového cirkusu

Redakce

Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka se ve druhé polovině srpna vrátí v rámci projektu Lacrimae na pražský festival Letní Letná (18. 8. – 1. 9. 2013), tentokrát už ale každý se svým vlastním a hotovým představením; na loňském ročníku soubory nabízely ukázky.

Soubor Cahin-Caha přiveze do Prahy představení Rose s podtitulem Konečně cirkus, kam mají děti vstup zakázán. Představení bude "plné smyslnosti, erotiky i témat pro dospělé", na straně druhé láká akrobacií na visutém laně, na kole, ve výškách, na posteli plné hřebíků, ale i kontaktním tancem.

Diváci na Letní Letné uvidí také nejnovější představení Cirkus Cirkör nazvané Knitting Peace. Doslova i obrazně se v něm proplétají výkony pěti předních světových novocirkusových akrobatů, scéna je plná příze, zauzlovaných vláken, bavlněných látek, hadrů, sítí z lan, nití, vláken a drátů. K tomu bude hrát živá hudba.

Drama – létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně, projekce, tradiční živá hudba a šálek kávy v pětimetrové výši – nabídne letos nejnovějšího představení Risk českého souboru Cirk La Putyka.

Vstupenky na všechna představení souborů Cirkus Cirkör, Cahin-Caha i Cirk La Putyka jsou už v prodeji v e-shopu v ceně 570 korun. Letní Letná dále nabídne i hostování mistrů vzdušné akrobacie Les Colporteurs, přední domácí soubory, pohádky a dětská představení, workshopy i koncerty. (sli)

Rosťa Novák z La Putyky hovoří o Risku

Cirkus Cirkör a novinka