Navigators: Skupina spí. Teď máme každý svůj směr

Hana-Slivova

Vydala dvě desky. Třetí chtěla točit letos na jaře, ale její členové nakonec dali přednost každý svému projektu. Řeč je o kapele Navigators, která se 10. září sejde v sestavě Honza Pospíšil, Tomáš Konůpka a Erika Fečová a před rapperkou Ladi6 se v pražském Lucerna Music Baru představí jako DJs NVGTRS.

V Lucerna Music Baru vystoupí Navigators s projektem NVGTRS DJs feat. Erika Fečová & Onetwo. Jak bude set vypadat? Kdo jsou ti DJs?
Honza Pospíšil:
Jsme to my tři. Já, Tomáš, Erika. Hrajeme remixy písniček z obou desek Navigators.
Tomáš Konůpka: Já mám gramce plus různé mašinky, samplery a klávesy. Honza rapuje a používá klasický MPC, Erika zpívá.

Ladi6: Novozélandská Erykah Badu

NVGTRS DJs se představí před novozélandskou rapperkouLadi6 (nar. 1982, vlastním jménem Karoline Tamati), která v Česku zazpívá poprvé. Na kontě má tři desky, tu poslední Automatic vydala letos v srpnu.
Zpěvačka a skladatelka Ladi6 má zastřený hlas, příjemné frázování a blízko k Mary J. Blige nebo Eryce Baduh, které také – stejně jako Gil Scottu Heronovi nebo Mos Defovi – předskakovala.

Vy dva jste loni založili kapelu Android Asteroid, s níž koncertujete a nahráváte. Erika Fečová má také svoje aktivity. Jak to aktuálně vypadá s Navigators a jejich činností a vlastně i s natáčením desky, která se měla chystat na jaře?
Honza: Navigators měli poslední koncert na na jaře a od té doby se každý věnujeme svým projektům. JiříkMichalem se vrhli plně na fotografování, Adam teď hraje s MIG 21, Erika má koncerty po celé republice se svou sólovou deskou, Martin chystá s Madfinger další CD a my máme Android Asteroid (zpráva o natáčení v Londýně).
Myslím, že jsou všichni spokojení, v Navigators si každý našel svůj směr a není důvod nabízet jiné souřadnice. Třetí desku jsme dlouho připravovali, ale nakonec neroztočili, právě kvůli těm různým směrům. Po deseti letech a dvou deskách spolu, zastrčeni do škatulky Navigators, už vůbec nebylo jednoduché dělat cokoliv nového.

Poslechněte si Ladi6 v YouRadiu
Soutěž o lístky na Ladi6 a DJs set NVGTRS

V Lucerna baru hrajete jako support novozélandské rapperky Ladi6. Znali jste její hudbu už před tím? Budete na koncert  chystat i něco speciálního s ohledem na její repertoár? 
Tomáš:
Erika mi říkala, že jí zná a má moc ráda. Já o ní předtím neslyšel, ale našel jsem si ji na YouTube a moc se mi to líbí. Zpívá skvěle a má hodně osobitou produkci.
Často se setkávám s projekty, které jsou sice profi udělané a zprodukované, ale nemají žádnou tvář. Z rádií se na nás valí tuny vaty bez koulí. Jí ale z rádia neuslyšíte, je to ten druhej případ. Takže se těšíme, nic speciálního ale neplánujem. Pro nás je speciální už jen to, že celí NVGTRS Djs jsou založení na okamžité energii momentu. Je to napůl připravené, ale napůl zůstává prostor na čisté hraní si. Proto to děláme, pro radost z muziky.

Témata:,