Nick Cave přijede za týden. Podívejte se, co bude zpívat

Redakce

Za týden, v pátek 22. listopadu 2013, přjede svou novou desku Push the Sky Away představit do pražské Tipsport areny Nick Cave s kapelou The Bad Seeds.

Přečtěte si o nové desce: Nick Cave, tichý kazatel se slabostí pro googlování
Poslechněte si Nicka Cavea v Youradiu

Nicka Cavea jsme letos v redakci viděli na letních akcích dvakrát. A byla to elektrizující podívaná. Těžko odhadnout, jestli se Cave před koncerty trochu napil, nebo sám sebe unesl atmosférou, každopádně jeho pohyby, gesta i pár nepřesností v setlistu vzbuzovaly obrovské reakce.

"Od neurvalého bonvivána, který svým přednesem nastavoval písně o několik minut, nešlo odvrátit zrak. Ať byl kdekoliv, členové doprovodné kapely ho bedlivě sledovali a častokrát usměrňovali, například, když začal zpívat Papa Won’t Leave You, Henry, kterou ani neměli v setlistu, nebo když si nemohl vzpomenout na klavírní part The Mercy Seat," psal Ondřej Bambas v recenzi koncertu na slovenské Pohodě.

Na vystoupení v rámci maďarského Szigetu zase Cave pochodoval energicky sem a tam po stagi, vykopával směrem k prvním řadám a vypadal, jako kdyby mu z očí měly vyšlehnout plameny a sežehnout už tak sluncem vyprahlou půdu. Fanoušci samozřejmě bouřili.

Setlist koncertů zahrnuje novější skladby z Push the Sky Away, ale samozřejmě i hity jako Into My Arms nebo Stagger Lee. Podívejte se, jak vypadaly seznamy písniček na posledních akcích kapely.

S Nickem Cavem do Evropy poprvé coby předskokanka přijíždí

pro 21. století.

Vstupenky jsou stále k dispozici, seženete je od 1350 Kč přes Ticketpro. (sli)