Noel Gallagher z Oasis hrál poprvé sólo. Uspěl

Redakce

Britský muzikant Noel Gallagher, který loni odešel z britpopové skupiny Oasis, se ve čtvrtek představil na svém prvním sólovém koncertu a místní média ho pochválila.
Na prvním ze dvou koncertů v londýnské Royal Albert Hall na podporu jedné dobročinné organizace Noel Gallagher zahrál 17 písní Oasis, které sám kdysi složil. Vysvětlil, že není správný čas a místo pro hraní nových skladeb. "Zaplatili jste za váš lístek hodně peněz a nechcete slyšet něco, co neznáte," řekl kytarista a skladatel publiku. Deník The Sun mu dal pět hvězdiček z pěti možných. "Ukažte mi nějakého jiného muže, který by mohl hrát jen druhořadé tituly, a přesto umožnit lidem, aby odešli s plnou hlavou melodií," napsal list. Podle něj by to Noelův bratr Liam, kvůli němuž odešel z Oasis, nedokázal.
Podle stanice BBC koncert nabídl "vzrušující nostalgickou cestu, ale otázkou stále zůstává, jaká bude Noelova budoucnost. Stále navíc není jasné, zda bude na úrovni jeho minulých mistrovských počinů."
Noel Gallagher se podílel na albech, díky němž se z Oasis stala v 90. letech jedna z nejvýznamnějších kapel britského popu. Dvaačtyřicetiletý kytarista loni v srpnu oznámil, že pro neshody a hádky s mladším bratrem a zpěvákem skupiny Liamem Gallagherem z kapely odchází. (sli)