Nouvelle Prague představí mladé kapely ze zahraničí. Přijďte se podívat

Redakce

Začátek listopadu bude plný velkých koncertů, ale také diskusí. 1. – 2. 11. 2013 se totiž v Praze uskuteční konference Nouvelle Prague 2013, na které se sejdou zástupci nejvýznamnějších evropských hudebních festivalů, promotérů, agentů a dalších profesionálů, aby si vyměnili zkušenosti v oblasti pojištění festivalů, autorských práv, streamingu živých vystoupení, propagace české hudby v zahraničí nebo hudby a práva.

Na konferenci bude mluvit i Martin Elbourne, který vybírá kapely pro festival Glastonbury a je také hudebním konzultantem australské vlády, anebo ředitelka maďarského festivalu Sziget Fruzsina Szep.

Součástí akce bude i přehlídka osmi začínajících zámořských interpretů, kteří se budou chtít dostat do povědomí evropských promotérů. Interpreti se představí v rámci večerního programu na dvou pódiích ve stanu pro 3000 diváků. Na první stagi bude v roli headlinerky čtyřiadvacetiletá zpěvačka a kytaristka Lucy Rose, která loni vydala první desku Like I Used To, druhý headliner je americká hiphopová kapela Dilated Peoples.

. Mladé skupiny z Nouvelle Prague si můžete prostudovat tady. (sli)