Nudní Lady Antebellum roní podzimní slzy

Jana-Moravcova

Na začátku roku se díky sbírce pěti gramofonků Grammy za album Need You Now stali minimálně pro evropské posluchače překvapením. Na podzim téhož roku jsou tu Lady Antebellum znova. S novou deskou Own the Night, která nemá jiskru, nudí a posluchače ukládá k zimnímu spánku.

Countrypopová trojka z Nashvillu Lady Antebellum vydává Own the Night rok a půl po desce, díky které na třiapadesátém ceremoniálu Grammy proměnila hned pět nominací a stala se také absolutním vítězem.

Překvapení to bylo pravděpodobně pro Evropany. Pokud se ovšem na Lady Antebellum podíváme americkýma očima, není se čemu divit. Všechno, co má alespoň trochu nádech country, v Americe letí, takže countrypop v podání dvou mužů a jedné ženy se už z podstaty pasoval do role černého koně. Stačí to ale i tentokrát na celosvětovou popularitu a uznání?

http://www.youtube.com/watch?v=1M9ji8hvyUA

Třetí studiové album Lady Antebellum nese totožné znaky jako oceněná Need You Now. Nenáročné kytarové riffy, typický country zvuk namíchaný s takřka soulovými melodiemi, poprockový nádech plus charismaticky nakřáplý zpěv Charlese Kelleyho, který dostává na kolena zástupy fanynek (a střídá se s usměvavou Hillary Scott, aby ani pánové nepřišli zkrátka).

Zní vám zmíněné přísady koktejlu Own the Night tak trochu banálně? Ne nadarmo si kapela za nejnovější album vysloužila dost rozporuplné reakce. Jedni se přiklání k uměleckému přínosu kapely, další tahle parta zase navýsost nudí.

Snaha Lady Antebellum nehnout se z místa a nabízet zarputile dál to, co ji proslavilo a co na ní fanoušci milují nejvíc, je záviděníhodná. Nášup patetických a zaláskovaných countrypopových balad (Just a Kiss, Somewhere Love Remains) je ale neúnosný a z desky dělá beztvarou hmotu, ze které ční jen svižnější úvodní We Own the Night s taneční Love I‘ve Found In You. Jako kdyby se Lady Antebellum rozhodli, že deskou plnou písniček o více či méně úspěšné lásce posluchače nejdřív dostanou do deprese a potom uspí. Na zimu, ale už v září.

http://www.youtube.com/watch?v=oFdCaopnKe4

Own the NightJestli Lady Antebellum u kritiky uspějí i s novinkou Own the Night, bude to vážně smutné. Tohle album se totiž spíš než do přehrávače hodí jako soundtrack seriálů typu Dawsonův svět nebo Gilmorova děvčata.

Lady Antebellum – Own the Night
Vydavatelství: EMI
Celkový čas: 47:44
Seznam skladeb: We Owned The Night, Just A Kiss, Dancin‘ Away With My Heart, Friday Night, When You Were Mine, Cold As Stone, Singing Me Home, Wanted You More, As You Turn More, Love I’ve Found In You, Somewhere Love Remains, Heart Of The World, Need You Now

Témata:,