Oceán s Jitkou Charvátovou nachystal nový singl

Redakce

Znovuobnovená kapela Oceán s Jitkou Charvátovou (ex Fiction, Skyline) za mikrofonem natočila nový singl Odlesk tvůj. Jedná se o první písničku Oceánu po devatenácti letech. Charvátová po smrti Petra Muka přijala nabídku bratrů Vozáryových a s kapelou se chystá i na květnové miniturné. Nová deska Oceánu by měla vyjít v roce 2012.

"Písnička Odlesk tvůj je o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, ale znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumitelné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás drží nad vodou," vysvětluje textař Petr Hons.

Květnové československé turné Oceánu, které odstartuje 27. dubna 2011 v pražském Roxy, kapela pojme jako vzpomínku na starý Oceán. Zazní tedy hlavně starý repertoár Oceánu v nových aranžích. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na jednotlivých koncertech tak písničky zazpívají Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého nebo Bohouš Josef. Stálým hostem turné bude pražské synthpopové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I’m Not Your Computer.

Z koncertů v Roxy a v Brně na Flédě vznikne záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem pod jménem Oceán – Roxy na CD. Křest proběhne 20. května v Bratislavě.