Ondřej Brzobohatý vydává Identity. Nechci nudit popem a otravovat jazzem, říká

Redakce

Loni na podzim jsme psali o "bubléovské" skladbě And the Oscar Goes To (v klipu hraje i Tereza Voříšková) v podání Ondřeje Brzobohatého. Písnička se objeví na jeho první sólové a čistě autorské desce Identity, která vyjde na začátku května.

„Můj šuplík i touha hrát a zpívat si své vlastní písně už praskaly ve švech, a tak jsem se rozhodl, že je na čase s tím něco udělat. Album se skládá z mých autorských písní a inspirací k většině z nich mi byl můj vlastní život v posledních letech," říká Brzobohatý. Žánrově se podle jeho slov bude deska pohybovat mezi jazzem, popem, soulem a funky. "Je to zkrátka všecho, co mám rád. Rád bych ale nenudil popem a zároveň neotravoval jazzem,“ dodává.

K albu pojede klubové turné, začíná 12. května v pražském Lucerna Music Baru a končí 28. května v Budějovicích v Café Clubu Slavie. Jako hosté se představí Libor Bouček, Tereza Černochová a Tomáš Koudelka. Ondřeje Brzobohatého doprovodí jeho kapela tvořená spolužáky z konzervatoře Jaroslava Ježka: bubeník Tomáš Kozelka, saxofonista Matouš Kobylka, baskytarista Jaroslav Pokorný a kytarista Ondřej Fišer. (sli)

 

Ondřej Brzobohatý – Jarní klubové turné 2014

12. 5. Praha – Lucerna Music Bar, 13. 5. Ostrava – Fabric, 14. 5. Olomouc – U-klub, 20. 5. Plzeň – Buena Vista, 21. 5. Brno – Fléda, 22. 5. Bratislava – Atelier Babylon, 27. 5. Pardubice – Žlutej Pes, 28. 5. České Budějovice – Café Club Slavie