Pan Bombastic na testosteronové misi – nic ze svého umění neztratil

Stefan-Titka

Na první pohled se Shaggy zdá být typický „one hit wonder“. Zatímco píseň Boombastic zná každý druhý člověk na této planetě, kdo si vzpomene na další písničky tohoto jednačtyřicetiletého Jamajčana? Koncert pod otevřeným nebem kousek od Vltavy v Praze mimo jiné ukázal, jak moc je takový obrázek mylný - známých melodií totiž Shaggy představil ve svém setu hodně.

Zpočátku to nevypadalo vůbec růžově. Celá akce sbírala mínusové body, které ale ne vždy padaly na vrub špatné organizaci. Tragické události na předčasně skončené Pohodě připomněl plakátek, který informoval o tom, že předskokan hlavní hvězdy večera, kapela United Flavour, nevystoupí, protože jí právě na slovenském festivalu shořela veškerá aparatura. Pokud ale člověk podlehl dojmu, že jediné plus, které z toho vychází, bude dřívější příchod hlavní hvězdy, postupně ho tato jistota opouštěla. Hudba se ozvala zhruba o hodinu a půl po ohlášeném začátku akce!

Shaggy tvrdil: Přijel jsem kvůli ženským
Čekání se ale vyplatilo. Shaggy pomalu nastoupil na pódium a s mikrofonem založeným do kalhot vlastně předznamenal téma celého večera. Když jeho sytým barytonem zaznělo známé „mestalovalova“, bylo hned jasné, že sexuální mýtus založený právě na skladbě Boombastic nás bude provázet celým večerem. S každou další hitovkou, mezi kterými nechyběly Angel, Strength of a Woman, Hey Sexy Lady nebo Oh Carolina, proložená upravenou Rivers of Babylon od Boney M, svoje choutky „Mr. Boombastic“ jenom přiživoval.  „Nepřijel jsem do Prahy kvůli jídlu,“ přiznal asi v půlce koncertu, „přijel jsem kvůli ženským.“

Poslechněte si Shaggyho v písni Angel

http://www.youtube.com/watch?v=Qm_CrXIXqek

Zatímco sexuální narážky na „ladies“ nebo neustálé dotazování Prahy, jestli chce pařit, mohlo po čase unavovat, kapele se muselo nechat, že to s publikem opravdu umí. Došlo na oblíbené rozdělování lidí na pravou a levou část, vzájemné hecování, kdo líp řve, a podobně. Shaggy i s doprovodnou kapelou až do frenetického přídavkového Feel the Rush nijak neslevil z nasazeného tempa, vydržel poskakovat na pódiu do poslední noty a svým živelným vystupováním strhl i publikum. To si koncert za vydařeného počasí bez jediné kapičky deště užívalo maximálně.

Poslěchněte si píseň Boombastic

http://www.youtube.com/watch?v=nqDXXjRZG-k

Testosteron by mohl rozdávat ve velkém
Celý koncert trval asi hodinku a čtvrt. Shaggy za tu dobu stihl dokázat, že je šoumen každým coulem. Testosteronu má na rozdávání a hlas mu navíc slouží stejně dobře jako před čtrnácti lety, kdy v rádiích poprvé zazněl jeho megahit Boombastic. Jestli si návštěvu Prahy užil stejně intenzivně jako modřanský Freestyle park, to se ale nepodařilo zjistit.

Shaggy
21. července 2009, Freestyle Park Modřany, Praha

Témata:,