Pár si před lety osvojil malé koťátko, nyní má doma nejdelší kočku na světě

Stephy Hirst z Autrálie si před několika lety přinesla domů malé zrzavé koťátko. Jak ale chlupatý kamarád Omar postupně rostl, začínalo být jasné, že úplně obyčejný kocour to nebude.

Tato soutěž již byla ukončena.

Už v roce tenhle fešák totiž vážil neuvěřitelných 9 kilo! Nyní už váží přes 13 a měří 1,19 metru. To je ale velká kočka, co? Je dokonce ta vůbec nejdelší na světě.

Stephy totiž jednoho dne svého velkého kočičáka vyfotila a dala na profil Cats of Instagram. Tam začal Omar okamžitě sbírat lajky a obdivné komentáře a za nedlouho se ozvali lidé z Guinessovy knihy rekordů s tím, jestli by si zvíře nemohli přijet přeměřit.

„Nejdřív se mi to zdálo až neuvěřitelné, jistě, je to velký kocour, ale že by byl nejdelší na světě? Pak jsme ale s manželem souhlasili,“ popsala Stephy médiím. Omar překonal dosavadní rekord doslova o chlup. Jeho předchozí držitel měří 1,18 m.

A jak se s takovým obrmazlíkem žije? „Zavíráme ho v obýváku a necháváme mu na spaní celý gauč. Jinak by nám lezl do postele, a to se nedá. Zaprvé se chce pořád mazlit a zadruhé už bychom se tam nevešli mi,“ vylíčila Australanka.

Mrkněte se na toho macka do galerie!

Galerie: Kočka s dvoubarevnýma očima je miláčkem internetu

Galerie: Kočky, které se chovají fakt divně