Pařížská radost Ivy Frühlingové

josefmartinek

Pamatujete si ještě Ivu Frühlingovou? Francii dobývala jako modelka, Česko pak jako zpěvačka. Poslední roky jezdila po světě, v Česku se o ní příliš nemluvilo a ve stejné tichosti přišla letos v září se čtvrtou řadovou deskou Chic á Paris. Album je to uvolněné a radostné jako uplynulé léto.

Novou desku Chic á Paris připravovala Iva Frühlingová, rodačka z Litvínova, během svých „inspirativních“ cest po světě. Pětiletá pauza mezi řadovými alby se pochopitelně na zvuku písní Frühlingové podepsala, a je dobré zdůraznit, že k lepšímu. Zpěvačka na novince působí mnohem uvolněnějším, svěžejším a šťastnějším dojmem než kdykoliv předtím. Důkazem budiž třeba optimistická a pohodová skladba Day Of Loving, jeden z nejzdařilejších kousků na albu. Škoda, že místo nevýrazné skladby Hey Hey Hey rádia nenasadila jako singl právě ji.

Poslechněte si Ivu Frühlingovou v Youradiu

Neznamená to ale, že by zmíněný singl nebyl zajímavý, jen potřebuje daleko více času, než se dostane posluchači pod kůži. Což vlastně platí o většině nahrávky. Když dáte desce šanci, nabídne až překvapivě vkusnou směsici popových písniček, ze kterých je je cítit kouzlo Iviny oblíbené Francie. Logické tak vzhledem k jejímu dlouhodobému pobytu v zemi je, že ve francouzských písničkách zní velmi přirozeně; na rozdíl od řady českých interpretů, kteří pokouší štěstí v angličtině.

Zajímavý je na desce také fakt, jak Frühlingová zachází se zkušenostmi z modelingu. Ve skladbě Models o dívkách, jež zkouší v oboru štěstí a netuší, co je čeká, zaslechneme cvakání foťáků evokující módní přehlídku – jen s tím rozdílem, že sama zpěvačka nepředvádí večerní šaty, nýbrž nové písničky. Povedly se ale i balady, John’s Song má nádhernou atmosféru, již podtrhuje práce se zvuky ála příroda. A závěrečná Une Balade De Paris?  Ta nechá vzpomenout na zpěvaččinu lásku k šansonům.

Iva Frühlingová - Chic a ParisChic a Paris je deska bezstarostná, přesně taková, jaké bývají letní dny. Na podzim pak stejně dobře může posloužit jako nabíječka energie, případně jako soundtrack k relaxování. A při něm se dá přimhouřit oko i nad takovými podivnostmi, jako je "pípací“ atmosféra skladby Big Confession.

Iva Frühlingová – Chic á Paris
Vydavatelství: Lewron Music
Seznam skladeb: Hey, Hey, Hey, Chic á Paris, Bip confession, Models, 1, 2, 3, Day of Loving, Toxic Boy, Amerika, Illusions, John´s Song, Une Balade Dans Paris

Témata: