H O L K A Pharrella Williamse je prostě dokonalá

kristinabila

Když Pharrell Williams pracuje jako producent s Beyoncé, Daft Punk nebo Robinem Thickem, vrní jeho ovečky spokojeností. Jak to ale vypadá, když jede sám za sebe? Taky skvěle. Jeho druhá sólovka G I R L je vzorem dokonalé popové desky.

G I R L má styl, je sexy, je zábavná – zkrátka ideální holka. Na rozdíl od osmi let starého debutu In My Mind se Pharrell Williams odchýlil od dlouhé stopáže i od rapu a na G I R L vsadil na písničky. Všechna ozubená kolečka do sebe zapadají a album má smysl od prvního do posledního tónu. Deska je plná zábavných zvuků i nápaditých aranží, Williamsovi sluší funky stejně tak jako všudypřítomný retro nádech, který se tak trochu podobá feelingu Justina Timberlakea z posledního dvojalba (přečtěte si o něm).

Poslechněte si G I R L v Youradiu

Pharell v současné době letí, a tak si může ukázat prstem, koho by na desce chtěl. Williams tentokrát vybíral pouze mezi hudební smetánkou a výsledkem je skvělý duet Brand New se zmíněným Timberlakem, svěží vytleskávačka a asi nejlepší sing z celé desky Come Get It BaeMiley Cyrus, lehké reggae s Alicií Keys nebo kolegiální revanš od Daft Punk.

http://www.youtube.com/watch?v=ZsqbjEVMS6Q

Williams na desce občas vykrádá sám sebe, například nástup skladby Hunter je téměř totožný s hitem Blurred Lines, s nímž pomáhal Robinu Thickovi. Ale nevadí, zpěvák to všechno vyvažuje zábavnými hrátkami typu africky laděné Lost Queen. A právě to je na Pharrellovi tolik sympatické: z jakéhokoliv nedostatku udělá ve finále přednost, a pokud by mu na to fanoušci zrovna neskočili, dostane je během momentu svým charismatem.

G I R L Pharrell Williams už sice oslavil čtyřicátiny, mimo vlastní skládání a produkování ale stačí ještě bubnovat v N.E.R. D., navrhovat módu (značky Billionare Boys Club a Ice Cream) a dohromady dává taky filmové soundtracky. Osmiletá pauza mezi deskami mu vyloženě prospěla, ale pokud budou jeho příští kroky následovat atmosféru G I R L, neměl by s další deskou otálet. Tenhle chlápek totiž moc dobře ví, jak se hněte těsto, aby koláče chutnaly skvěle.

Pharrell Williams – G I R L
Vydavatelství: Columbia
Celkový čas: 46:53
Seznam skladeb: Marilyn Monroe, Brand New (feat. Justin Timberlake), Hunter, Gush, Happy, Come Get It Bae, Gust of Wind, Lost Queen, Know Who You Are (feat. Alicia Keys), It Girl

Témata: