Písničkář Justin Lavash vydává album, na které pozval i Lenku Dusilovou

Redakce

Po třech letech vydává britský, ovšem v Praze zdomácnělý kytarista a zpěvák Justin Lavash album s názvem Changing of Tides.

„Vloni jsem byl nemocný, proto jsem hodně skládal a vypisoval se z frustrace. Název značí proměny v mém životě, stárnu. Mé tělo už nezvládá tolik stresu jako dřív, i tento stav je na desce zachycuji. A to ani nemluvím o změnách ve světě, v Čechách, v mé rodné zemi či v politice. Rozhodně to však není politické album, vadí mi extrémismus v jakékoliv podobě,“ říká Lavash o vzniku alba.

Lavash už deset let považuje za svůj domov Prahu, kde zaujal hudební veřejnost osobitou a brilantní hrou na kytaru. Na kontě má celou řadu spoluprací s předními českými hudebníky – Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, Sunflower Caravan nebo aktuálně s písničkářkou Radůzou.

Mnohé z jeho kolegů naleznete také na novince Changing of Tides. Kromě producenta Iana Keloskyho si Lavash přizval bubeníka Davida Landštofa s kytaristou Josefem Štěpánkem, mezi hosty se objeví americký zpěvák Dan Reed, britský basista Jerry Sallis, česká hudební scéna bude zastoupena Lenkou Dusilovou, pianistkou Beatou Hlavenkovou, cellistou Jonášem Krejčím či trombonistou Štěpánem Janouškem.

Křest desky s mnoha hosty se uskuteční 26. května v pražském Experimentálním prostoru NoD. (red)

S Lenkou Dusilovou už Justin Lavash hrál na její desce V hodině smrti