Písničky z filmu Revival od Alice Nellis vyšly na desce

Redakce

Viděli jste už nový snímek Alice Nellis Revival, ve kterém hraje hlavní roli navrátivší se skupina Smoke? Film už si za krátkou dobu od uvedení v českých kinech stačil najít fanoušky i odpůrce. Zatímco ti první vychvalují dobrý casting (skvěle obsazený Miroslav Krobot či česká Yoko Ono Zuzana Bydžovská) i vtipné dialogy, další ho odsuzují za falešné emoce (které ale podle nás nejsou zas až tak falešné) a malou historickou pravděpodobnost.

V současné době vychází soundtrack k filmu Revival

Důležitou součást snímku, totiž hudbu, měl na starosti multiinstrumentalista a jediný člen skupiny Circus Ponorka Jan Ponocný který s režisérkou Alicí Nellis spolupracuje pravidelně – složil už hudbu k jejím předchozím filmům Mamas & Papas a Perfect Days. "V případě Revivalu měl za úkol napsat písničky, které vypadají, jako že je vlastně už znáte. Když jsme si je naposlouchávali, vždycky spolehlivě zvedly náladu,“ vysvětluje režisérka Alice Nellis.

Mínila tím rockové písničky ve stylu starých známých Britů Rolling Stones či Kinks anebo amerického jižanského rocku, s nimiž všichni zúčastnění vyrůstali, a tyto styly a žánry na soundtracku opravdu uslyšíte. Za největší hit lze brát baladu Part of Me, v níž ve filmu hostuje Vojtěch Dyk ze skupiny Nightwork alias Darkwork. Dyk hraje ve filmu zpěváka-syna Bolka Polívky. Písnička se může směle řadit mezi tancovačkové hity letošního léta, ale i další kousky z dílny Jana Ponocnému, jemuž ve snímku patří role slepého bubeníka, dobře ilustrují rockerská 70. léta. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=QCf7M1COJFs