Pivo, číro a dobří Johny Said The Number

petradamek

Johny Said The Number. Už jste o téhle kapele z Nového Jičína slyšeli? Jsou mladí, hrají punkrock a ještě nevydali desku. I tak se ale na tyhle školáky a kamarády slavnějších třineckých kolegů Charlie Straight v pražském Rock Café pořádně pařilo.

Kdyby v pátek večer v Rock Café nalévali pouze zletilým, barman by se po celou směnu dloubal v nose. Věkový průměr osazenstva stěží přesáhnul osmnáct a každý ojedinělý třicátník nebo zatoulaný čtyřicátník jako by mezi rozjuchanou omladinu přistál z jiného světa. Celkem pochopitelné, vždyť sedmičce vystupujících se občanky v kapsách nehřejí o mnoho déle než jejich publiku.

Johny Said the NumberPro některé příchozí byl možná koncert Johny Said The Number prvním nakouknutím do světa klubové muziky, pivem zlitých svršků a dopoledních kocovin.
A přinejmenším pro několik jedinců, kteří už během setu předskakujících Holden Caulfield nedokázali úspěšně bojovat se zemskou přitažlivostí a zmožení ethanolem si ustlali na kraji pódia, popřípadě pod umyvadlem na dámských záchodech, bude tento večer nezapomenutelný. Ačkoliv, jak se to vezme…

V hlavní roli pivo
Alkohol, tentokrát rozlité pivo na zemi, hrálo ve vztahu rovnováha – podlaha hlavní roli i nadále. Divoce pařící postavy předváděly díky kluzké podlaze jednu originálnější breakdanceovou kreaci za druhou, ti více nemotorní se co chvíli odporoučeli k zemi. Samozřejmě k dobrému pobavení všech kolem. Honem zpátky na nohy a paří se dál! Hlavně, že drží patka. Vedle ukázkového punk-rockového křepčení pod pódiem totiž nebyla nouze ani o všelijaké vlasové, piercingové a jiné módní kreace.

Holden CaulfieldPortál kapel Bandzone.cz, jenž Johny Said The Number v jejich snažení usilovně podporuje, je prohlašuje za největší objev klubové scény za posledních několik let. Osobně bych s takovými superlativy ještě chvíli šetřil, ale nutno říci, že všechen ten rozruch není úplně bezpředmětný.

Chytlavý punk rock vystřídalo během akustického intermezza zábavné písničkářství, a když se na moment rozhodlo stávkovat Johnyho vybavení (ono je to těžké, když všechny vaše nástroje dohromady mají cenu jedné dražší kytary), předvedla zbývající dvojice vcelku vtipnou improvizaci.

Vedle Holden Caulfield, kteří budou k zásadnějšímu průlomu ještě pár let potřebovat, se trojice z Nového Jičína prezentuje jako „hotová“ kapela s uvěřitelným výrazem, chytlavými skladbami a hlavně schopností zaujmout cílové publikum. Jak ostatně poznamenal jeden z organizátorů akce – když přijde sto padesát lidí na mladou kapelu, která zatím ani nevydala desku, je to docela úspěch.

Johny Said the Number + Holden Caulfield
Praha, 25. února 2011, Rock Café

Témata:, ,