Pivo na oslavu hitu od Queen vyrobí protivínský pivovar

Redakce

Britská rocková kapela Queen prý ke 40. výročí vzniku jednoho ze svých největších hitů Bohemian Rhapsody uvede na trh stejnojmenné pivo. Nápoj se bude vyrábět v České republice v protivínském pivovaru, který patří do skupiny Pivovary Lobkowicz. Potvrdila to mluvčí skupiny Renata Melíšková.

Pivo pro skupinu chystá sládek protivínského pivovaru Michal Voldřich. „Když jsem byl malý, skupina Queen byla moje oblíbená kapela. Jsem moc rád, že mám příležitost vyrobit pivo právě pro ně. Rád bych se s nimi osobně setkal,“ řekl Voldřich. 

Ležák plzeňského typu od Queenů má být zlatavý a výrazné chmelové chuti, na etiketě má být motiv z alba A Night at the Opera, který údajně za studií na londýnské umělecké škole Ealing College of Art vytvořil bývalý frontman skupiny Freddie Mercury. Podívejte se na něj v galerii pod rychlovkou.

Pivo se nejprve objeví na evropských trzích a poté by mělo být k dostání i jinde ve světě. Levné nebude: balení dvanácti třetinkových lahví údajně vyjde na 31 dolarů (755 korun). Queen už dřív na trh uvedli vodku Killer Queen, která byla rovněž vypálena ke 40. výročí vzniku stejnojmenné písně. (red)