Podívejte se: Ille, holka ve tvý skříni, se představuje v klipu

Redakce

Svěží indiepopová písnička Holka ve tvý skříni zpěvačky Olgy Königové alias Ille boduje nečekaně jak v alternativní hitparádě Radia 1, tak na komerční stanici Evropa 2. Nyní Olga k singlu z chystané desky Ve tvý skříni, která vyjde 30. srpna, připravila v režii dua Mods éterický klip.

Rodačka z Ústí nad Labem začala svou hudební dráhu v poprockové kapele Obří broskev, kde hrála na klávesy, v roce 2010 vydala už jako Ille pod producentským dohledem Dušana Neuwertha EP V rekvizitách.

Pauzy Obří broskve pak využila k přípravě debutové popově melancholické a křehce elektronické desky, kterou nahrála se skupinou ve složení Marek Svoboda (kytara, Alaverdi), A. m. Almela (baskytara, Photolab) a Petr Odstrčil (bicí, Poslední výstřel).

Jako host si v coveru skladby Ledňáčci od Vypsané Fixy zazpíval její frontman Márdi, na nahrávce uslyšíte i Luboše Novotného a Luboše Malinu z Druhé trávy, Aloise Ponížila (Swordfishtrombones) či Jindřicha Matouška.

Víc než polovinu z jedenácti skladeb a textů nového alba napsala Olga sama, část s kapelou, dvě skladby včetně singlu Holka ve tvý skříni má na svědomí Jakub König, zpěvaččin manžel a zároveň spoluhráč z Obří broskve. (sli)

Ille – Ve tvý skříni (30. 8. 2013)
1.  Podhoubí, 2.  Na sever, 3.  Holka ve tvý skříni, 4.  Zapomenout, 5. Co udělaj, 6. Kočka, 7. Ledňáčci, 8. Summer, 9. Zmrzlou, 10. Ten, co se dívá, 11. Chodí okolo