Poslední z Aporveru: pomozte dokončit interaktivní elektronickou knihu pro iPady


Dobrodružný příběh s animacemi a hudbou, tak by mohla vypadat interaktivní elektronická kniha Poslední z Aporveru.

S rostoucím zájmem fanoušků být součástí jedinečných projektů a přitom finančně pomoci, aby se „sen stal skutečností“, přichází i výzva na veřejnou sbírku k tvorbě aplikace pro tablety, interaktivní knihu Poslední z Aporveru. O dlouho připravovaném českém filmu Poslední z Aporveru, slyšel již kde, kdo. Jen málo kdo, ho však viděl. Důvodem není držení titulu v trezoru, nýbrž fakt, že film ještě nebyl uveden do kino distribuce. Termín premiéry halí „mračna“ a tak, než se budou diváci moci podívat na samotný film, nabízí se možnost nahlédnout do výtvarného ztvárnění filmu, knižní předlohy a poslechu již připraveného soundtracku k filmu. To vše v jednom prostředí, aplikaci pro tablety, interaktivní knize.

Smyslem aplikace je spojit dohromady dostupné digitální podklady, jako jsou animace, kniha, nastreamovaná videa a hudba z filmu. První ukázka byla představena na letošním knižním veletrhu Svět knihy, kde si tvůrci přidali cíl a to doplnit text i o audionahrávky a doplnit výtvarné interakce o zvuky. Když se v animaci bortí most, bylo by hezké slyšet i zvuk borcení.

Proto se na fanoušky obrací a snaží se vybrat prostředky, které by zaručili výrobu audionahrávek a zvukových doprovodů. Navíc v každé kapitole by mohla být ústřední melodie jedné z již vytvořených písní k filmu a doplnit tak atmosféru světa, v kterém není jedno Slunce, ale hned tři. Na tvorbě hudby k filmu se podíleli umělci, jakými jsou Markéta Irglová, Zrní, Lenka Dusilová, Floex, Yellow Sisters, Monika Načeva, Bobby Nektar a Ondřej Brousek.

Kromě předobjednání aplikace, nabízí tvůrci fanouškům i předobjednání soundtracku, možnost adoptovat si sykonu v herbáří a pojmenovat ji dle vlastního uvážení, prohlídku externího herního studia, kde si během celého dne mohou fanoušci otestovat a zahrát právě vyvíjené hry nebo se stát speciálním partnerem aplikace, více informací na portálu HITHIT naleznete zde.

 

Navíc první singl, duet Markéty Irglové a skupiny Zrní, píseň

, který nazpívali umělci v češtině, bude v aplikaci dostupný i ve vymyšleném jazyce, aporverštině. 

Témata:,