Prague City Festival: Peníze vrátí pořadatel, teď je ale nemá

Redakce

Prague City Festival, který se měl konat o víkendu 30. června 2012, na sebe dnes ráno uvalil insolvenci. V praxi to znamená to, že nyní není schopný uhradit své závazky včetně vrácení peněz lidem, kteří se koupili na akci lístek. A to přesto, že peníze, vybrané přes prodejce vstupenek Tickteportal, zprostředkovatel vybíral na účet organizátora koncertu, tedy agentury Punx Not Dead. Lístek na festival vyšel v nejdražší podobě na 1440 Kč.

Na akci se měli poprvé ukázat Blink-182, kteří zrušili účast na loňském prvním ročníku a i kvůli tomu pořadatelé převedli platnost loňských lístků na letošek, White Lies nebo New Order.

"Vzhledem k tomu, že Ticketportal vybírá od zákazníků peníze jménem organizátora na jeho účet, nemůže si tyto tržby ponechat, jinak by tím ohrozila financování festivalu," píše se v tiskovce Ticketporalu, již firma rozeslala novinářům ve středu 27. června odpoledne.

Proto také peníze za vstupné nemůže vrátit samotný Ticketportal. Ten navíc podle svých slov poslal agentuře Punkx Not Dead "přes milion vlastních korun, aby pomohl zdárnému zorganizování festivalu."

V tiskové zprávě Prague City Festivalu ze středečního rána Borek Jiřík z Punx Not Dead píše: "Majitele  zakoupených vstupenek na Prague City Festival budeme podrobně informovat o tom, jak se mohou do insolvenčního řízení přihlásit a uplatnit nárok na vrácení vstupného."

To, že vstupné vracela například společnost Eventim, přes kterou si lítky kupovali zahraniční hosté, je podle Ticketportalu dáno tím, že Eventim ještě vybrané peníze festivalu nepřevedl.

Kvůli finančním potížím Punx Not Dead jsou ohrožené koncerty kapel All Time Low (31. 8., Palác Akropolis) a G3 (31. 7., Tipsport arena). (sli)