„Během devíti dnů – od 27. května do 4. června – si budou moci zájemci vybrat z 273 představení dvaapadesáti inscenací. Bohatý program nabídne žánry klasické i netradiční, od divadla a komedie přes kabaret, tanec, hudbu až po performance, loutky či pantomimu,“ uvedla.

Délka jednotlivých představení se obvykle pohybuje mezi 45 až 60 minutami, takže divák může během jediného večera zhlédnout i pět různých produkcí velmi odlišného pojetí. Ředitel přehlídky Steve Gove připomněl, že Prague Fringe Festival byl zpočátku malým projektem několika nadšenců, při prvním ročníku se během čtyř dnů odehrál tucet představení a prodalo se 400 vstupenek.

„Vlastně jsme tenkrát ani nevěděli, jestli je to úspěch nebo propadák. Dnes jsme hrdí na to, že si čeští i zahraniční diváci festival zamilovali a během let získal své renomé,“ dodal.

Pražský festival má podle něj totiž stejnou atmosféru, jako míval slavný Fringe v Edinburghu v 60. letech – je komorní, zábavný a přátelský. Představení jsou v angličtině, ale většina z nich je mezinárodně srozumitelná.

Letos se uskuteční v prostorách Malostranské besedy, hotelu Golden Key a dále na jevištích Divadla Inspirace, A Studia Rubín, Divadla Kampa, Divadla Na Prádle, Kavárny 3+1 a v La Loca Music Bar and Lounge – Mosaic House. Eklektický mix divadla, komedie, hudby, tance a poezie se koná pravidelně každý rok na konci května na několika jevištích na Malé Straně. Představuje práci stovek mladých umělců z celého světa, kteří přijíždějí do Prahy s tradičními i experimentálními představeními.

5 písniček, které slyšíte všude, ale neznáte je podle jména – první díl

5 demo verzí písniček, které předcházely slavným hitům: Jak zněl původně Thriller od Michaela Jacksona?