Praha je podle ankety listu USA Today nejlepší vánoční destinací

Redakce

Nejlepším místem, kam zamířit na cesty v období Vánoc, je podle amerického deníku USA Today Praha. Právě české metropoli přiřkli čtenáři v internetovém hlasování titul nejlepší vánoční destinace a Praha tak porazila například Štrasburk, Portoriko nebo kanadský Quebec. Na internetových stránkách se hlasovalo i v dalších kategoriích, kde ale šlo vesměs o tipy na cestování za nejrůznějšími vánočními atrakcemi v rámci Spojených států.

Čtenáři USA Today hlasovali během prvních tří prosincových týdnů, a to na základě tipů redaktorů, kteří v každé kategorii vybrali deset kandidátů. V kategorii vánočních cest Praze konkuroval například islandský Reykjavík, americké „vánoční“ městečko McAdenville v Severní Karolíně, které se proslavilo svou sváteční výzdobou, a také norské Tromsö či finské Laponsko, bájný domov Santa Clause. Prahu USA Today doporučilo čtenářům jako místo, které je právě kolem Vánoc velmi magické.

Turisté by prý neměli vynechat zejména trhy na Staroměstském náměstí, zvláštní zmínku si vysloužil i český zvyk svatomikulášské nadílky spojený s možností, že návštěvníci v ulicích osobně potkají bělovousého svatého Mikuláše doprovázeného čertem a andělem. „Praha opět dokázala, že se řadí mezi přední světové metropole a je nejen pro turisty, ale i pro své obyvatele velmi přitažlivá. České Vánoce s sebou navíc přinášejí krásnou atmosféru a řadu tradičních zvyků a pokrmů,“ uvedl v reakci na úspěch Prahy radní Jan Wolf. Výsledky hlasování si pochvaluje i Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která vánoční trhy v centru Prahy organizuje – podle něj jde o ocenění práce jeho firmy.

10 nejkrásnějších vánočních citátů: Na Vánoce vedou všechny cesty domů

Celine Dion a Michael Bublé zazpívali vánoční duet. Dostane vás do kolen!