Pražské Rock Café muselo kvůli hluku zrušit všechny koncerty

Redakce

Z populárního pražského klubu Rock Café v Národní ulici přišly velmi špatném zprávy. Na základě rozhodnutí městské části Praha 1 museli jeho majitelé od 15. dubna zrušit kvůli hluku veškeré hudební prudukce. Divadlo, kino a hlavní bar tam fungují dál. Vstupenky z předprodejů mají lidé vracet v místě zakoupení.

Úpravy nepomohly, hluk vadí nájemníkům dál
Problémy s hlukem, který vadí obyvatelům bytů nad klubem, se táhnou delší dobu a nepodařilo se je odstranit ani stavebními úpravami, do kterých Praha 1, jako vlastník domu, investovala několik milionů korun. Podle mluvčího městské části Alexandra Korába, kterého cituje týden.cz, městská část udělala pouze to, co jí jako vlastníkovi domu nařizuje zákon. „Odbor výstavby vydal na základě měření hygieniků rozhodnutí, které hovoří o zastavení hudebních produkcí. Městská část je v takovém případě povinna konat,“ říká mluvčí. Měření hygieniků v bytech nad klubem podle něj opakovaně zjistila překročení limitů. Stavební odbor podle mluvčího Prahy 1 vydal nekompromisní rozhodnutí proto, že provozovatel klubu nedodržel stanovené podmínky a navíc vypršela roční výjimka z kolaudace: „Na hudební provoz v koncertním sále byla v roce 2007 udělena na jeden rok výjimka z kolaudace za podmínky, že nebudepřekračována mezní hranice akustického tlaku. To se ale nepodařilo.“

V minulosti hudební produkce v Rock Café nikomu nevadily, protože nad klubem byly nebytové prostory. Mimořádná tisková konference k nastalé situaci, kterou svolávají majitelé Rock Café, proběhne v pondělí 20. dubna v 11. hodin dopoledne v jeho sídle. Koule.cz ji pro vás samozřejmě bude sledovat a veškeré informace se pak dočtete na našem webu. (lbp)