Pražský festival United Islands bude celoroční

Redakce

Pražský hudební festival United Islands, který se každoročně konal v červnu, bude od letošního roku celoroční přehlídkou. V jeho rámci proběhne 20 klubových koncertů, vyvrcholí 21. až 23. června 2012 dvoudenním bezplatným open air festivalem na pražských ostrovech. Hvězdami letošního devátého ročníku budou taneční Kraak and Smaak z Nizozemí či kapela N.O.H.A. se zpěvačkou Minervou Pérez.

Klubovou sérii zahájil v pondělí 23. ledna v Paláci Akropolis objev anglické klubové scény Haight Ashbury, kteří v Praze zahrají také v červnu.

Mezi dalšími potvrzenými jmény klubové série jsou mimo jiné Afro Celt Sound System, kteří zahrají 9. května ve velkém sále Lucerny, účastnice loňského ročníku Colours of Ostrava La Shica, newyorský kytarista Popa Chubby či maďarská cimbálovka Cimbaliband.
   
United Islands nabídne koncerty rozdělené do tří dramaturgických sérií; United Islands Reloaded, která obsahuje kapely a interprety z minulých ročníků festivalu, aktuální kapely zahrají na United Islands Exit a sekce United Islands Garage představí stálice folku, blues nebo jazzu. (sli)