Pražský festival United Islands se chce vrátit na Vltavu

Redakce

Festival United Islands, který se každoročně koná na ostrovech na řece Vltavě v Praze, se po roční pauze hodlá v termínu 19. až 21. června 2014 opět vrátit k vodě. Letošní desátý ročník museli organizátoři kvůli povodním přesunout na Ladronku v Praze 6. Hlavní hvězdou byl zpěvák Aloe Blacc.

O návratu do historického centra města jednají zástupci festivalu s Prahou 1. „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. Na začátek příštího roku máme naplánované další kolo a věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla. Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5," říká organizátor akce David Gaydečka.

Hlavní hvězdy a zahraniční objevy festival oznámí v březnu 2014. Pro kapely, které si chtějí na festivalu zahrát, připravili pořadatelé na webu United Islands novou cestu, jak se k účinkování na festivalu přihlásit. (sli)