Přijďte se vydat na Vzduchoprázdniny spolu s Karlem Plíhalem


Český folkový zpěvák, kytarista, textař, hudební režisér a aranžér Karel Plíhal přijede na Vsetín, kde se 19. března od 19.00 hodin uskuteční v malém sále DK Vsetín jeho koncert s názvem Vzduchoprázdniny.

Během večera bude přítomným posluchačům představen repertoár z alba téhož názvu, obsahující na dvacet písní, ale také dvě básně – Kopeček a Ticho, s mnoha neotřelými slovními hříčkami, které zpěvák vydal v září roku 2012.

 

Žánrově Karel Plíhal proplouvá mezi stěžejním folkem ovlivněným jazzovou hrou. Tentokrát vsadil na kytarové aranže. Každá skladba má vlastní příběh k vyprávění a vlastní pointu. Plíhal vyzdvihuje český jazyk a znovu ukazuje, jak bohatou slovní zásobu má čeština a jak vtipně se s ní dá pracovat.


Text je pro něj velmi důležitou součástí jakékoli skladby, která se nedá nikterak odsunout. Neměli bychom všk opominout ani velmi promyšlenou kytarovou stránku a hudební nápady.

 

Karel Plíhal (55) vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Olomouci, poté pracoval jako konstruktér, topič v olomouckém divadle a nakonec se stal písničkářem. Na kytaru hraje od svých 15 let. Nejprve hrál v olomouckých undergroundových kapelách Hučka, Falešní hráči a Plíharmonyje. Karel Plíhal je čtyřnásobný držitel ceny soutěžního hudebního festivalu Porta.

 

Složil hudbu k řadě inscenací Moravského divadla Olomouc. Zhudebnil některé Kainarovy básně, režíroval alba například Jarku Nohavicovi, Petru Fialovi a bratřím Ebenům.

 

V roce 2006 vydal výběr svých básniček Jako cool v plotě doprovozené ilustracemi Miroslava Bartáka. Za své zatím poslední album Vzduchoprázdniny, které vyšlo v roce 2012, získal Cenu Anděl v kategorii Folk & Country.

 

Přijďte se nechat nadnášet hudbou Karla Plíhala a zažít pouť poskládanou ze slov…

 

Předprodej vstupenek probíhá od 24. února v kině Vatra. Více informací na www.dkvsetin.cz.

 

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit