Primal Scream přijedou v srpnu do Prahy

Redakce

Britská rocková kapela Primal Scream vystoupí 7. srpna 2011 v pražském Kulturním centru Vltavská. V rámci svého turné, které zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii živě přenášeným BBC, připomene svou nejslavnější nahrávku Screamadelica. "Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku, a to reedici a turné k 20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba," řekl Michal Rejzek z pořádající agentury D Smack U.  "Tímto albem, na kterém se inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény," dodal Rejzek.

Vstupenky budou k dispozici od 14. dubna v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 710 Kč + poplatky, na místě vyjdou na 890 Kč.

Primal Scream, kteří pocházejí ze Skotska, v České republice vystoupili již několikrát. Naposledy před třemi lety v pražském klubu Roxy, kde představili tehdy aktální desku Beautiful Future.

O Primal Scream se ve velkém hovořilo také před dvěma lety v souvislosti se sporem kolem vysílání Radia Wave. Stanice pustila skladbu Swastika Eyes, kvůli které pak Rada Českého rozhlasu obvinila levicově smýšlející Primal Scream, potažmo Radio Wave, z propagace fašismu. Text písničky přitom před nebezpečím fašismu varuje. (sli)

Primal Scream – Swastika Eyes