Přímý přenos opery La Traviata z italské La Scaly v kině Vatra


Jedna z nejprominentnějších evropských kulturních událostí sezóny se blíží. Prostřednictvím přímého přenosu budou mít vsetínští návštěvníci kina Vatra jedinečnou možnost prožít premiérové provedení opery La Traviata.

Ve světově známém a uznávaném operním domě – La Scala v italském Miláně – zahájí v sobotu 7. prosince na den sv. Ambrože, patrona města Milána, novou sezónu. Při této příležitosti uvedou premiéru klasické opery Giuseppe Verdiho s názvem La Traviata v čele se sopranistkou Dianou Damrau jako Violettou Valery a Piotrem Beczalou s Zeljkem Lucicem v rolích Alfreda a Giorgia Germontových.

 

Melodramatický příběh pařížské kurtizány, jehož námětem byl román Alexandra Dumase ml. „Dáma s kaméliemi“, budou moci díky moderním technologiím prožít i návštěvníci kinosálů po celém světě. A poprvé budou mít tuto příležitost i vsetínští diváci prostřednictvím kina Vatra, které se k přenosům připojilo. Opera o třech dějstvích bude zpívaná v italštině. Pro diváky v kině však bude přímý přenos doplněn českými titulky. Představení začíná v 18.00 hodin a jeho délka bude přibližně 2 hodiny a 40 minut včetně přestávky.

 

Toto nové strhující zpracování je bezesporu události, kterou by si neměl nechat ujít žádný operní fanoušek.

 

Vstupenky v ceně 300 Kč budou v předprodeji od 11. listopadu v pokladně kina. Více informací naleznete na www.kinovatra.cz.