Psí vojáci dostali dva roky po smrti Filipa Topola tributní desku

Redakce

Dva roky po smrti zpěváka, skladatele a duše skupiny Psí vojáci Filipa Topola vychází tributní CD pojmenované po jednom z největších hitů Sbohem a řetěz. Písniček Vojáků se ujaly kapely KvětyUž jsme doma či Houpací koně, ale také „dámské“ Zuby nehty. Filip Topol zemřel po dlouhé nemoci ve věku 48 let 19. června 2013.

Sbohem a řetěz – seznam skladeb

Josef Klíč: Žiletky,  Květy: Volá mi známá, Garage: I´m Lucky, Sbor břežanských kastrátů: Píseň hořícího holuba, Houpacé koně: Nebe je zatažený, Zuby Nehty: Marilyn Monroe/J.P.Belmondo, Andrej Polanský wtf Emül Langman: Kilián Nedory
Už jsme doma: Žiju, The Plastic People Of The Universe: Chce se mi spát, Stinka: Stinka, Echt!: Černý sedlo, J. H. Krchovský a Krch-off + Pavel Zajíček: Hospoda, Bonus: Psí vojáci: Bratříčku, zavírej vrátka

CD vychází k nedožitým padesátinám Filipa Topola a také jako pocta obou vydavatelů, jimiž jsou Miloš Gruber, Romek Hanzlík, manažer Psích vojáků, a producenta Miroslava Waneka. Jako bonus autoři přidali dosud nezveřejněnou píseň – Psí vojáci zpívají Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla.

Album bude mít křest 12. června v Divadle Archa. A my jsme moc rádi, že jsme ještě stihli Psí vojáky před dvěma a půl lety v Paláci Akropolis. Ten koncert byl skvělý. Reportáž z koncertu v Paláci Akropolis v lednu 2013. (red)