Puff Diddy drží v rukou osudy Day26 i Danity Kane. Nemá i on nečisté svědomí?


V těchto dnech se rozhoduje o budoucnosti mužské pěvecké skupiny Day26. Přestože 14. dubna vychází její nové album s názvem Forever In A Day, zpěváci se bojí o svou kariéru. Jejich osud leží v rukou mocného muže jménem Puff Diddy. Populární R´n´B formace vzešla z americké reality show Making the band 4, jejímž šéfem a současně majitel nahrávací společnosti Bad Boy je právě Puff Diddy.

Všestranný Puff Diddy, mimo jiné známý rapper, se rozhodl udělat přítrž gradujícím hádkám uvnitř Day26. Ty dosáhly stavu, který nevylučuje, že některého z členů uskupení vyhodí. Zároveň chce Diddy konečně vyjasnit také budoucnost torza dvakrát platinové dívčí skupiny Danity Kane.

Platinové superskupiny
Pětice dívek pod názvem Danity Kane se stala nejúspěšnější skupinou ve třetí sérii soutěže Making the band 4. Pořad sledoval nejen vznik samotné skupiny, ale také natáčení debutového eponymního alba Danity Kane (2006) a jeho následnou propagaci. Album bylo záhy platinové, titulní hit Show stopper singl číslo 1 v hitparádě prestižního časopisu Billboard 200. Se svým druhým cédéčkem přišla nová dívčí superskupina až o dva roky později, kdy Puff Diddy objevil díky své show další hudební talenty. Tentokráte bandu čistě mužského složení – právě formaci Day26. Obě skupiny vydaly další dvě alba, která dosáhla u veřejnosti obrovského (až platinového) úspěchu, a vydaly se na šňůru koncertů.

Podívejte se na trailer Making the band 4:

Nevědí, co s nimi bude dál
Jakým překvapením bylo, když Puff Diddy po ukončení turné vyhodil z Danity Kane skandální zpěvačku Aubrey O´Day! „Nemám rád energii, kterou do skupiny přináší,“ komentoval situaci. Naneštěstí s Aubrey odešly ještě další dvě členky Danity Kane. V roce 2008 tak zbylo jen neživotaschopné torzo, Dawn Richard a Aundrea Fimbres. Dívky stále čekají, co s jejich kariérou bude dál.

Rozpad dívčího uskupení měl negativní dopad i na Day26. A vypadá to, že ani tato formace nezvládne nápor hudebního průmyslu. Hádky vyvolává zejména mladý zpěvák Qwanell. Hrozí mu tak nenávratné vyloučení ze skupiny.

Všechny skupiny zkrachovaly – prokletí?
Říká se, že úspěšný pořad stanice MTV Making the band je prokletý. Jak jinak vysvětlit, že tři hudební skupiny, které z pořadu vzešly, naprosto zkrachovaly? Diváci svalují vinu na samotného hledače talentů Puffa Diddyho. Byl to totiž právě on, kdo nejenže vyhodil hříšnou Aubrey z Danity Kane, ale také rozpustil Da Band, vítěze druhé série pořadu, a tak čelí pomluvám, že neumí udělat hvězdu, která by se ve vodách showbyznysu neutopila.

Jedno je jisté: není obtížné dostat se na vrchol popularity, naopak bývá nesmírně těžké se na vrcholu udržet. Své o tom ví pánové z Day26 a zbývající členky Danity Kane, jejichž kariéra stále visí na vlásku.

Témata:,